Nad Polską od zachodu rozbudowywać się będzie klin wyżowy. Centralna i wschodnia część kraju pozostanie w strefie pofalowanego frontu chłodnego związanego z niżem znad Skandynawii. Na wschodzie nadal zalegać będzie ciepła i wilgotna, na zachodzie trochę chłodniejsza, masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

Na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże i tutaj przelotne opady deszczu. Od Podlasia po Małopolskę miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 do 25 mm, w Małopolsce i na Podkarpaciu lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 25 stopni, na wschodzie od 26 do 29 stopni, chłodniej nad morzem, w rejonie Zalewu Wiślanego i w obszarach podgórskich od 17 do 20 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie początkowo duże i tu zanikające przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie również burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 do 20 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 8 do 13 stopni, tylko na wschodzie od 14 do 17 stopni. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie i południowym wschodzie okresami duże i tutaj lokalnie przelotny deszcz, a po południu możliwa także burza. Temperatura maksymalna od 20 do 25 stopni, na Dolnym Śląsku miejscami 26 stopni, chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich od 17 do 20 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Suma opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna 23 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwe też burze. Suma opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura minimalna 14 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru w burzy do 60 km/h. W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.