Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że w czwartek prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite. "Jeżeli gdzieś miałoby się pojawić słońce, to tylko i wyłącznie na północnym-zachodzie w rejonie Szczecina i Świnoujścia" - powiedział.

Dodał, że w ciągu dnia ponownie będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu także samego śniegu. "Przyrost pokrywy śnieżnej od 4-6 cm na południu kraju - Małopolska i Podkarpacie, natomiast większe opady śniegu przesuną się bardziej nad południowy-zachód, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim spadnie od 10 do 15 cm śniegu" - poinformował Grzegorz Walijewski.

W Polsce północnej i centralnej bardziej prawdopodobne będą opady deszczu o charakterze umiarkowanym - od 10 do 15 mm.

Temperatura nadal będzie niska i wyniesie od 2 do 3 st. C na południu kraju i od 4 do 6 st. C w centrum i na wybrzeżu. Najcieplej będzie na wschodzie - ok. 9 st. C.

"A to dlatego, że powoli od wschodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze. Bardzo delikatnie zaznaczy się to w czwartek, w piątek nieco bardziej, a w sobotę i niedziele cieplejsze powietrze będzie w całym kraju" - powiedział Walijewski.

W czwartek temperaturę odczuwalną obniżał będzie dodatkowo wiatr, który będzie wiał przeważnie z kierunków północnych. W górach jego prędkość osiągnie w porywach do 70 km/h i tam możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.