PRZEGLĄD PRASY: - Listę z 35 nazwiskami do zwolnienia przygotowano w głębokiej tajemnicy w resorcie rolnictwa. Przyszła do nas w środę po południu, zaraz po powołaniu nowego prezesa. W Agencji nikt się niczego nie spodziewał -powiedział Krystynie Naszkowskiej jeden z pracowników warszawskiej centrali ARiMR.

Dyrektorzy regionalni oddziałów Agencji wyraźnie się jednak odwołań spodziewali. Na zapowiedziane wcześniej czwartkowe szkolenie w podwarszawskiej Jachrance z zaproszonych 16 dyrektorów przyjechał tylko jeden (…).

Odwołano tylko 12 z 16 dyrektorów regionalnych, bo nawet za rządów PiS PSL udało się utrzymać dla siebie cztery oddziały. Jednocześnie odwołania dostali wczoraj dwaj wiceprezesi z PiS - Grzegorz Jakuć i Marek Owsiński.

Nowym wiceprezesem została Zofia Szalczyk (PSL), kiedyś dyrektor oddziału regionalnego w Poznaniu, odwołana za rządów PiS. Na czarnej liście było też około 20 kierowników, dyrektorów i ich zastępców z centrali w Warszawie, wszyscy wczoraj dostali wczoraj odwołania.

Z informacji „Gazety Wyborczej” wynika, że w Agencji Nieruchomości Rolnej, w której także w środę wymieniono prezesa, żadne czystki kadrowe nie nastąpiły.

Źródło: Gazeta Wyborcza