13 marca, czyli drugi dzień kieleckich targów Agrotech, był okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu.

Szok, a później wielka radość, że chciało się skakać – powiedziała Helena Kalinowska, zapytana o pierwsze wrażenie po odebraniu telefonu informującego o wygranej wartej niemal 100 tys. zł. Szczęście naszej czytelniczki spotęgował fakt, iż wiadomość o wygranej dotarła do niej w Dniu Kobiet. Kluczyki do Zetora Proximy 75 F4, głównej nagrody w konkursie Farmera, wręczył do rąk Pani Helenie Tomasz Pawlak, prezes Zetor Polska. Zwyciężczyni mieszka w Pawłowie koło Mławy, uczy religii w szkole podstawowej i wraz z mężem Pawłem prowadzi 9-hektarowe gospodarstwo rolne. Jury konkursowe przyznało jej pierwszą nagrodę za hasło „Farmer i Zetor znają się na roli”.

Pług KM 180 (4+1) z Akpilu, czyli druga nagroda w konkursie, pojedzie do 20-hektarowego gospodarstwa Marcina Mokwy z miejscowości Subkowy w woj. pomorskim. Wygraną za hasło „Masz Farmera i Zetora – w dobrych rękach Twoja dola”, wręczył Kazimierz Anioł, właściciel firmy Akpil.

Bez Zetora i Farmera, polskie rolnictwo się nie pozbiera” – to maksyma, za którą jury przyznało trzecie miejsce Markowi Nadobnikowi z Kiełpina w woj. wielkopolskiego. Do rolnika trafi przetrząsacz karuzelowy P4-530 z Samaszu, który został uroczyście przekazany przez przedstawiciela firmy z Białegostoku – Arkadiusza Pawelskiego.
Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Wszystkich czytelników Farmera zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Źródło: farmer.pl