Jak podała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole do poważnej kolizji autocysterny z mlekiem doszło na drodze powiatowej w miejscowości Lipiny, w gminie Osiek Mały, w powiecie kolskim.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy zawodowej straży pożarnej z Koła i Konina, oraz z jednostek OSP w Mostku, Mąkolnnie i Sompolnie. Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że z niewiadomych przyczyn z drogi wypadł zestaw pojazdów - autocysterna oraz doczepiona do niej przyczepa z cysterną. Autocysterna dachowała na poboczu, zaś druga cysterna pozostała na kołach.

Kierowca miał wiele szczęścia, bowiem odniósł jedynie niegroźne obrażenia. Samodzielnie wydostał się z kabiny przed przybyciem strażaków. Jak informuje KP PSP w Kole, mężczyzna odmówił skorzystania z pomocy medycznej.

Na szczęście nie doszło również do rozszczelnienia cystern z mlekiem. Usuwanie skutków kolizji zajęło strażakom około 2 godzin. Przyczyny wypadku wyjaśnia Policja.

Według doniesień na lokalnym portalu LM.pl, kierowca mleczarki gwałtownie zahamował, gdy jadący przed nim autobus szkolny zatrzymał się. Kierujący stracił panowanie i autocysterna zjechała z drogi.