Debata z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby, zatytułowana "Wielkopolskie rolnictwo dziś i w perspektywie zmian WPR (Wspólnej Polityki Rolnej) po 2013 roku" odbędzie się w poniedziałek na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Debatę poprzedziło 15 lokalnych forów rolniczych, w których udział wzięło ponad 4 tys. rolników.

- Poniedziałkowa debata wieńczy cykl naszych konsultacyjnych Forów Rolniczych Wiosna 2013, które organizowaliśmy w poszczególnych regionach województwa, była to forma konsultacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - powiedział poseł Walkowski.

Według prezesa będzie to największe w ostatnim czasie spotkanie środowiska rolniczego Wielkopolski.

- Oprócz czekających nas zmian we Wspólnej Polityce Rolnej i bieżących problemów rolnictwa będziemy też m.in. omawiali sprawę budowy kopalni odkrywkowej w regionie leszczyńskim, która może doprowadzić do zniszczenia tradycyjnego rolniczego regionu - powiedział Walkowski.

W spotkaniu będą uczestniczyć: europosłowie, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, rolnicy, działacze samorządu rolniczego, przedstawiciele grup producenckich, liderzy wiejscy, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa.