PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Decyzja w sprawie ministra Ardanowskiego została podjęta

Decyzja w sprawie ministra Ardanowskiego została podjęta Decyzja w sprawie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego została podjęta. fot. PTWP

Decyzja w sprawie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego została podjęta, jednak jaka ona jest powie premier Mateusz Morawiecki - powiedział w środę zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.



- Nie chciałbym uprzedzać pana premiera Mateusza Morawieckiego, ale tak, decyzja w tej sprawie już zapadła - powiedział Fogiel pytany w Polsat News o przyszłość w rządzie Ardanowskiego po tym, gdy głosował przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. Zaznaczył, że wszyscy posłowie PiS głosujący niezgodnie ze stanowiskiem partii musieli liczyć się z konsekwencjami.

Stwierdził, że nie zgadza się z oceną Ardanowskiego, który dla portalu wpolityce.pl powiedział, że zmiany w ustawie o ochronie zwierząt pisali ludzie nieznający wsi. - Więcej kontrowersji na wsi wynika z doniesień medialnych. Ta ustawa zmieniała się jeszcze w trakcie prac, więc myślę, że nie ma się czego obawiać - powiedział.

Ocenił, że rolnicy nie powinni się przez uchwalenie tej ustawy czuć, jakby ktoś ich spoliczkował - jak ocenił Ardanowski.

Pytany o całość zmian w rządzie, Fogiel odpowiedział, że cały czas aktualna jest kwestia rekonstrukcji rządu i ograniczenia liczby ministerstw.

- Kiedy już wzburzone wody koalicyjne się uspokoją i wtedy wrócimy do tego, i wtedy ten skład rządu wróci na tapetę - powiedział. Dopytywany, czy możliwe jest, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński, stwierdził, że szef PiS byłby wzmocnieniem każdego rządu, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (22)

  • Nieopłaca siem 2020-09-30 12:05:42
    Do pługa i do roboty
  • kitamicha 2020-09-24 16:30:41
    Jak w przedszkolu - A JA COS WIEM ALE NIE POWIEM !- najwyzej bedzie jedna geba mniej przy korycie .
  • terierek 2020-09-24 13:38:38
    abc oj dobrze napisałeś
  • rolnik emeryt 2020-09-24 10:32:10
    przypominam sobie czasy E. Gierka rolnicy przez 1000 lat nie mieli tak dobrze jak za niego, w ...Ameryce tak nie było, kontraktacje i zbyt na wszystko, ale go zdradzili, chcieli mieć kapitalizm. Więc teraz rolnicy mają to co chcieli,...gospodarkę wolnorynkową w polskim wykonaniu.--- w tamtych czasach rolnicy mieli dostęp do łatwych pieniędzy i mieli ich dużo tylko.. wszyscy myśleli że jak przyjdzie kapitalizm to pieniądz będzie taki sam,.. a i towar też będzie, niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
    • Ekonom 2020-09-24 11:33:38
      Co ty piszesz emerycie??? Gierek nabrał kredytów na zachodzie , część zainwestowano , część sobie rozkradali co byli przy korycie , problem był potem , bo nie było za co spłacić długów i gospodarka pogrążyła się w recesji , nadeszły chude lata , nie ma nic za darmo , dziś jest podobnie kto wziął kredyty z głową i mądrze zainwestował ma szansę wyjść na swoje , a kto za kredyty najpierw kupił nowe auto i 5 traktorów , bo mu się nie chciało maszyn przeczepiac może mieć problemy i pretensje tylko i wyłącznie do siebie .
      • abc 2020-09-24 12:46:24
        oj głupi ty głupi, zapomniałeś o restrykcjach zachodu, ktore rujnowały gospodarkę oraz rolę polityki wschodniej
      • Ekonom 2020-09-24 14:09:12
        Sankcje za Gierka ??? Polska sprzedawała swe wyroby na zachodzie Europy , słynne samochody czy ciągniki na export , które Polak mógł kupić jak miał zielone Ile ursusów zostało sprowadzonych z powrotem do Polski z Danii Holandii czy innych Zachodnich krajów??? A nasze polonezy były obecne w Niemczech ,tyle że Niemiec wolał zapłacić więcej i kupić merca niż 3 razy tańszego poloneza , który był w chwili produkcji przestarzały o parę dekad . Upadek Gierka rozpoczął się już w połowie lat siedemdziesiątych , gdy konsumpcja w kraju rosła i trzeba ją było zaspokoić i nie było czego sprzedać za dolary i tak dług Polski wzrósł z 1, 2 mld. dolarów w roku 71 do 23, 8 mld. w roku 79 , tego długu już nikt nie był w stanie spłacić , a gwoździem do trumny Gierka była słynna zima stulecia 78/79 po której okazało się że władza nie daję sobie rady.
      • abc 2020-09-24 15:09:57
        sankcje to nie tylko zakaz importu z polski , ale zakaz eksportu niezbędnych surowców , części, technologii itp
      • Ekonom 2020-09-24 16:16:58
        Za Gierka nie było żadnych sankcji , mogłeś kupować co chciałeś i gdzie chciałeś , tyle że kasa świeciła pustkami , a dług rósł z dnia na dzień . Sancje to pokłosie stanu wojennego. Ale i bez tego Polska była już bankrutem . Chętnie odwołujemy się do czasów Gierka , zapominając o jego polityce pro konsumpcyjnej i pro socjalnej ,a to niestety było na kredyt . Dziś PiS prowadzi podobną politykę i dlatego ma tylu zwolenników na wsi .
  • Beata 2020-09-24 08:48:50
    Dla ardanowskiego zawdzięczam zakaz hodowli świń zamaskowane najazdy inspekcji weterynaryjnej z policją....kary pieniężne za hodowle zdrowych świń.... Ponoć ognisko asf było 200 M za moją bramą... Myślę że już wkrótce założy związek Ardano Unia.