Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przejęli blisko 7 kilogramów narkotyku. Policjanci zabezpieczyli ponad 302 krzewy konopi. W związku z tą sprawą zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty w ramach Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

- Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna na terenie nieużytków leśnych w powiecie średzkim uprawiał konopie inne niż włókniste. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku w momencie, kiedy przyszedł doglądać te rośliny. Zabezpieczono łącznie 302 krzewy, które znajdowały się w doniczkach usytuowanych na wykarczowanych fragmentach podmokłego terenu trzcinowiska - powiedziała policjantka.

W wyniku dokładnego sprawdzenia miejsca zamieszkania, pojazdów oraz pomieszczeń gospodarczych należących do 33-latka kryminalni zabezpieczyli telefony komórkowe oraz laptop. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Przestępstwo uprawy konopi innej niż włóknista mogącej dostarczyć znacznej jej ilości narkotyku zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.