- Konkurs na prezesa KRUS został rozstrzygnięty, wyłonił on dwóch kandydatów, złożyłem wniosek do premiera o mianowanie jednego z nich - powiedział minister rolnictwa Marak Sawicki. Nie chciał jednak ujawnić o kogo chodzi.

Konkurs został ogłoszony 17 listopada.

Artur Brzóska ma 40 lat, z wykształcenia jest prawnikiem. Skończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest wiceprezesem Agencji Rynku Rolnego. Wcześniej, od 2002 r., pracował w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, gdzie m.in. zajmował się audytem wewnętrznym, a ostatnio pełnił funkcję członka zarządu ZUS.

35-letni Daniel Zahorenko także jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie jest wiceprezesem KRUS, na to stanowisko został powołany w czerwcu. Wcześniej (2009-2011) był dyrektorem Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS "Sasanka" w Świnoujściu, kierował też oddziałami KRUS w Stargardzie i w Szczecinie.

Aktualnie obowiązki prezesa KRUS pełni Janina Pszczółkowska, która była I zastępcą szefa Kasy. Poprzedni prezes - Henryk Smolarz zrezygnował ze stanowiska w związku z uzyskaniem w tegorocznych wyborach mandatu poselskiego.