Na przełomie grudnia ubr. i stycznia br. policjanci otrzymali dwa zgłoszenia, które dotyczyły włamań do tego samego gospodarstwa rolnego na terenie gminy Ełk i kradzieży różnego rodzaju sprzętu. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 5.000 zł. Policjanci podejrzewali, że przestępstwa popełniła ta osoba.

Śledczy zbierali i analizowali wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mieszkańcowi gminy Ełk dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna wyłamał drzwi wejściowe i dostał się jeszcze do gospodarstwa agroturystycznego w innej miejscowości, aby zabrać znajdujące się tam rzeczy. Nie znalazł jednak niczego wartościowego i opuścił posesję.

Mężczyzna odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Okazało się, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. 23-latek został tymczasowo aresztowany.