Policjanci z komisariatu w Jasienicy, w powiecie bielskim na Śląsku ustalają okoliczności, w jakich doszło do poparzenia kwasem 2-letniego dziecka na placu zabaw. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 23 marca br. około godz. 13, przy ul. Olszowej w Bierach.

Nieznany sprawca (lub sprawcy) oblał żrącą substancją urządzenia dla maluchów na placu zabaw oraz urządzenia plenerowej siłowni. Przez ten chuligański wybryk dwuletnie dziecko doznało poparzeń I i II stopnia. Chłopczyk przyszedł na plac z rodzicami. Wprost ze zjeżdżalni trafił do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Substancję żrącą niewiadomego pochodzenia zabezpieczono na 5 urządzeniach usytuowanych na placu zabaw: zjeżdżalni dużej i małej, karuzeli, łączniku poziomym - rurze umieszczonej na wysokości około 60 cm nad ziemią oraz siłowej ławeczce do ćwiczeń. Już wstępne badania przeprowadzone przez strażaków wykazały, że jest to substancja pochodzenia kwasowego. Policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył ciecz do dalszych badań fizykochemicznych, które zostaną przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP.

Policja poszukuje świadków, którzy w dniach 22 i 23 marca br. korzystali z urządzeń na placu zabaw lub przebywali w okolicy i mogą pomóc w ustaleniu sprawcy. Informacje można przekazać telefonicznie pod nr tel. (33) 817 22 15, e-mailem na adres: jasienica@bielsko.ka.policja.gov.pl., lub w każdej komendzie policji.