Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem, na prywatnej posesji w Nowym Targu. Właściciel gospodarstwa odśnieżał podwórze swoją ładowarką. Towarzyszył mu 6-letni synek, któremu ojciec pozwolił usiąść na błotniku maszyny. Na pochyłości terenu pojazd przewrócił się na bok, przygniatając dziecko.

„Przybyli na miejsce strażacy wydostali chłopca spod pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Obrażenia, jakie odniósł, wymagają dalszej hospitalizacji. Ojciec chłopca w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu” – informuje KWP w Krakowie. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W minioną niedzielę w Nowym Targu zdarzył się podobny wypadek przy odśnieżaniu, w którym również ucierpiało dziecko. 10-latek przewrócił się blisko elektrycznej, ręcznej odśnieżarki, która prowadził tata i maszyna wciągnęła mu nogawkę spodni. Na szczęście obrażenia, których doznał chłopiec nie były głębokie.