O zdarzeniu, które miało miejsce w miniony poniedziałek we wsi Zboiska, w gminie Bukowska, donosi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Komisariat w Bukowsku odebrał zgłoszenie, że publiczną drogą jedzie pijany traktorzysta. Wysłany patrol zlokalizował zgodny z opisem ciągnik i policjanci wydali kierowcy polecenie do zatrzymania. Traktorzysta jednak nie zatrzymał pojazdu, skręcił w polną drogę i ruszył do ucieczki.


Jeden z interweniujących dzielnicowych szybko wysiadł z radiowozu i pobiegł za ciągnikiem. Dogonił pojazd i wyskoczył do kabiny, nakazując kierowcy natychmiastowe zatrzymanie się. Mężczyzna wyłączył silnik i wysiadł z ciągnika.


Kierującym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W dodatku nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej.


46-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem stanie wkrótce przed sądem.