Siedmioletnia dziewczynka straciła dłoń, w wyniku wypadku do którego doszło w jednym z gospodarstw we wsi Przesławice w gminie Łasin, w powiecie grudziądzkim (woj. kujawsko-pomorskie). Jak podaje portal Wirtualna Polska, wypadek miał miejsce w czwartek wieczorem. Dziecko włożyło dłoń w mechanizm pracującej maszyny. Jak poinformowała policja, był to podajnik ziarna. Dłoń została zmiażdżona i zakleszczyła się w maszynie.

Na ratunek dziewczynce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej z komendy miejskiej PSP w Grudziądzu i z OSP Łasin, oraz karetka pogotowia i policjanci. Strażacy użyli specjalistycznego sprzętu do ratownictwa drogowego, by uwolnić dziecko z potrzasku. Siedmiolatka natychmiast została przewieziona do szpitala. Niestety, z powodu zbyt rozległych uszkodzeń lekarzom nie udało się już uratować dłoni i kończyna została amputowana. Przyczyny i okoliczności wypadku bada teraz policja.

Inny dramatyczny wypadek, w którym ucierpiał nieletni miał miejsce w miniony poniedziałek w gospodarstwie w miejscowości Nowina, w gminie Lubasz (woj. wielkopolskie). Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, do zdarzenia doszło po godz. 19 w trakcie prasowania słomy. Z ciągnika do którego była zaczepiona prasa wprost pod koła pojazdu spadł chłopiec. Nastolatek został najechany przez traktor.

Jak podaje portal Piła.Nasze Miasto, poszkodowanym jest 14-latek, zaś zestawem maszyn kierował 17-latek. Pierwsi na miejscu wypadku pojawili się strażacy, którzy udzielili chłopcu pierwszej pomocy i przygotowali lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poważnie ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala w Poznaniu. W działaniach brały udział trzy zastępy strażaków z PSP Czarnków, OSP Lubasz i OSP Stajkowo.