Hasło przewodnie turnieju (także hasło produktu Caryx) to „Energia przetrwania, wzrostu, plonowania". Nic nie kojarzy się z energią i wolą walki tak jak sport i właśnie tej pozytywnej energii w czasie spotkania 11 września na stadionie w Kołobrzegu nie brakowało.


Nie tylko piłka, ale też pokazy taneczne, promocja kulturalnego dopingu i zachowania na trybunach. Jednym słowem - pozytywna energia wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

Do rywalizacji przystąpiło sześć seniorskich zespołów z małych miejscowości i wsi zrzeszonych w Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej: Huragan Bierzwnica, Jedność Łąkowo, Płomień Myślino, Bajgiel Będzino, Radew Białogórzyno i Resko Karcino.

Już od pierwszych meczów widać było zdecydowaną dominację drużyny z Będzina. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Tomasza Zasadę wygrywała mecz za meczem. Bajgiel w pięciu meczach strzelił aż 26 bramek, tracąc zaledwie dwie: po jednej w meczach przeciwko Jedności Łąkowo oraz Płomieniowi Myślino.

Wspomniany Zasada okazał się nie tylko trenerem najlepszej drużyny, ale także Królem Strzelców turnieju Caryx Cup.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe nagrody w postaci strojów sportowych oraz piłek, a najlepsze drużyny nagrodzone zostały dodatkowym sprzętem piłkarskim oraz oryginalnymi dresami treningowymi ufundowanymi przez firmę BASF.

Turniej Caryx Cup to nie tylko zmagania piłkarskie, ale także promowanie kulturalnego dopingu na stadionach. W trakcie porannej części zmagań sportowców na trybunach pojawiło się blisko 1000 dzieci z kołobrzeskich szkół i przedszkoli, dla których przygotowano naukę dopingu pod okiem spikera stadionowego. Nie zabrakło tez energetycznych akcentów w postaci pokazów tanecznych. Podczas wydarzenia swoje umiejętności prezentowały tancerki z grupy Cheerleaders Pasja AZS Koszalin.