Na trop nielegalnej wytwórni papierosów pod Łaskiem wpadli łódzcy policjanci zajmujący się przestępczością w środowisku pseudokibiców. W wyniku śledztwa, które podjęli policjanci z wydziału zwalczania przestępstw gospodarczych z łódzkiej komendy wojewódzkiej i komendy powiatowej w Łasku, udało się namierzyć taką fabryczkę wyrobów tytoniowych w pewnym gospodarstwie w Kwiatkowicach, w gminie Wodzierady, w powiecie łaskim.

Policjanci odwiedzili je wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Na miejscu zabezpieczyli kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, ponad 1,35 miliona sztuk gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy, 1,53 tony tytoniu, 2 miliony sztuk filtrów, oraz 70 worków po 15 kg każdy z odpadami papierosów. 

Na posesji zatrzymano też dwóch mężczyzn w wieku 36 i 52 lat, którzy nielegalnie wytwarzali wyroby tytoniowe. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w wyniku ich działalności oszacowano na ponad 3 miliony złotych. Na wniosek prokuratury sąd aresztował obu podejrzanych na 3 miesiące. Za przestępstwa karno-skarbowe może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.