Fantastyczna pogoda, świetnie przygotowana murawa, pełne skupienie wśród młodych piłkarzy i gorący doping – tak prezentowała się niedziela na stadionie we Wronkach.

– Jestem pod wrażeniem gry wszystkich uczestników turnieju finałowego. Aż trudno uwierzyć, że tak młodzi zawodnicy i zawodniczki potrafią robić z piłką tak niesamowite rzeczy. Cieszę się bardzo, że firma PROCAM wraz z BASF Polska zaangażowały się rok temu w piłkarski projekt i liczę na jego dalszy rozwój i kontynuację – powiedział Zbigniew Tomasik, dyrektor zarządzający PROCAM Holdings, współzałożyciel firmy PROCAM.

Kluczowe dla ostatecznego układu tabeli okazało się bezpośrednie starcie pomiędzy LKS Korzenica a UKS Śrem. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki zawodnicy ze Śremu nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Niewykorzystane okazje zemściły się na graczach z wielkopolski, którzy w drugiej połowie stracili dwie bramki po stałych fragmentach gry, przegrywając bezpośrednią rywalizację z LKS, którzy zostali zwycięzcą turnieju.

Drużyna z Korzenicy na wielki finał pokonała aż 700 kilometrów, a cała podróż do Wronek trwała blisko 12 godzin. W nagrodę za zwycięstwo zawodnicy LKS wezmą udział w październikowym meczu Reprezentacji Polski w Chorzowie w ramach nowego międzynarodowego turnieju, Liga Narodów. Nagrodę główną wręczył zawodnikom trener Paweł Janas w towarzystwie Zbigniewa Tomasika oraz piłkarza Lecha Poznań Dariusza Dudki, 65-krotnego Reprezentanta Polski.

- Niesamowite emocje, walka od pierwszych do ostatnich sekund oraz radość uczestników turnieju są największym powodem do dumy i zadowolenia jego organizatorów. Pomimo, iż zwycięzca mógł być tylko jeden, każda z drużyn może czuć dumę będąc czołowymi drużynami piłkarskimi w kraju – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży firmy BASF Polska.

Na zakończenie turnieju oprócz nagród dla drużyn wręczone zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrani zostali: Wiktor Hatelski (LKS Korzenica), Kacper Ochowiak (UKS Śrem), Ksawery Chatkiewicz (SP 2 Kluczbork), Jakub Gniazdowski (Michałki Dobre Miasto), Kacper Rajmundowski (Bosko Sulęcin) oraz Patryk Juszczak (UKS Saturn Ostrowite).