Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży ciągnika z dwiema przyczepami z gospodarstwa w gminie Tuczno, w woj. zachodniopomorskim. U podejrzanego znaleziono również narkotyki i skradzione katalizatory samochodowe. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Ukradli sprzed domu ciągnik z dwiema przyczepami

Jak relacjonują policjanci z KPP w Wałczu, ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami, na których znajdowało się 1000 kg nawozu, zniknął sprzed prywatnej posesji na terenie gminy Tuczno. Gospodarz oszacował stratę na 170 tys. złotych. "Intensywna praca policjantów, dobre rozpoznanie w swoim i sąsiedzkim terenie oraz zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia doprowadziły do szybkiego zatrzymania złodzieja cudzego mienia." - czytamy w policyjnym komunikacie.

Recydywista w areszcie

Skradzione maszyny odnaleziono w  gminie Szydłów, w powiecie pilskim, w Wielkopolsce. Tam też zatrzymano zatrzymano sprawcę. W efekcie przeszukania jego domu, funkcjonariusze zabezpieczyli 190 gramów amfetaminy, a także kilka telefonów komórkowych i katalizatory samochodowe.

Czytaj też:

Kolejny rekord cen tuczników. Pękła bariera 11 zł za klasę E!

Blisko 150 nowych ognisk ASF dzików. Choroba w 11 województwach

Wielkopolska Izba Rolnicza: Wymogi dotyczące wsparcia bezzasadnie wykluczają wielu hodowców trzody

Zatrzymany 39-latek był już wcześniej poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wobec tego sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Odzyskany traktor i przyczepy wróciły do właściciela.