W miniony poniedziałek około godziny 21.00 samochód osobowy i ciągnik z przyczepą zderzyły się we wsi Kąclowa w gminie Grybów, w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Nowym Sączu, pojazdami podróżowali jedynie kierujący.

Traktorzysta wyszedł ze zderzenia bez szwanku, ale ucierpiał kierowca auta. Pierwszej pomocy udzieli mu strażacy, a następnie został on karetka przewieziony do szpitala. W akcji ratowniczej i przy usuwaniu skutków zdarzenia uczestniczyły trzy zastępy strażaków z PSP w Nowym Sączu, OSP Kąclowa oraz OSP Grybów.

Do podobnego zderzenia samochodu z traktorem doszło 18 sierpnia po południu w miejscowości Rutki-Marszewice pod Ciechanowem (woj. mazowieckie). Jak podaje KP PSP w Ciechanowie, toyota yaris uderzyła tam w ursusa C360. Tam również pojazdami podróżowali tylko kierowcy, ale żaden z nich nie ucierpiał. Mieli sporo szczęścia, bowiem zarówno auto, jak i ciągnik zostały mocno rozbite. W działaniach trwających ponad godzinę udział brały cztery zastępy straży pożarnej.