Znaczące inwestycje realizowane są także w zagranicznych oddziałach polskiej firmy - na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach.

Prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński poinformował w poniedziałek, że kończone właśnie przedsięwzięcia inwestycyjne dotyczą obszaru produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych. Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć wyniesie około 500 mln zł.

- Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i lepiej odpowiadać na trendy i oczekiwania konsumentów. Centra logistyczne w Tychach i nowe w Lublinie, Olsztynku oraz docelowo w Łowiczu, to będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex - zaznaczył.

Według niego zrealizowane przedsięwzięcia pozwolą firmie na bardziej precyzyjne i kompleksowe świadczenie usług dla jej partnerów handlowych.

W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Rozruch planowany jest na końcówkę pierwszego kwartału tego roku. Planowany jest też zakup nowoczesnej, dodatkowej linii produkcyjnej.

W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, w ubiegłym roku została uruchomiona nowa hala produkcyjna wraz z nowoczesną linią do produkcji makaronu. Obecnie na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Jego rozruch planowany jest na marzec tego roku.

Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno - magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie tego roku.

Według danych Maspeksu, w efekcie tych inwestycji, dotyczących nowych centrów logistyczno - dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów spółki w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. m.kw. Nowe magazyny będą w pełni zautomatyzowane i obsługiwane przez całą dobę.

Maspex realizuje także inwestycje w swoich zagranicznych zakładach w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach. Na Węgrzech budowa hali magazynowej z zapleczem technicznym jest na ukończeniu. Jej uruchomienie planowane jest do końca pierwszego kwartału tego roku. Inwestycje w Czechach i w Rumunii obejmują zakup nowoczesnych linii technologicznych.

Grupa Maspex Wadowice jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. W 2016 r. spółka odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 4,27 mld zł.