PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Hodowca gołębi odpowie za strzelanie do kotów

Hodowca gołębi odpowie za strzelanie do kotów Policja wyjaśnia okoliczności postrzelenia kota, Foto: Policja

Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszał mieszkaniec Białej Podlaskiej, który postrzelił koty sąsiada, by nie zbliżały się do gołębnika.



Do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec, któremu nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. „Zwierzę miało ranę w okolicy łopatki i niezbędna była pomoc weterynaryjna. Do zdarzenia doszło dzień przed zgłoszeniem. W trakcie rozmowy z policjantami pokrzywdzony oświadczył, że od 2015 roku to już trzeci jego kot, który został postrzelony.” – relacjonują policjanci z komendy powiatowej w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), którzy zajęli się sprawą.

W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili podejrzanego o postrzelenie zwierzęcia. To 64-letni mężczyzna, mieszkający w sąsiedztwie właściciela kota. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli wiatrówkę oraz śrut.


Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Przyznał, że strzelał do kota, ale chciał jedynie go wystraszyć. Okazało się, że 64-latek hoduje gołębie, które bywały atakowane przez przychodzącego na posesję koty.


Policjanci badają okoliczności sprawy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (14)

  • jurek 2020-05-25 00:11:20
    A ty Marcinie widzisz igłę u innych, a nie widzisz belki w swojej grupie społecznej, więc czasami lepiej przemilczeć.
  • Obudź się komuchu 2020-05-24 11:27:49
    Jurek a jak ty strzelasz do saren ,jeleni i dzików które zdychają po krzakach to wszystko jest ok?
  • jurek 2020-05-24 09:01:22
    Do Marcina, jak na razie według prawa nie jesteś właścicielem ziemi tylko dzierżawcą na 99 lat więc nie pisz takich bzdur i głupot że zwierzyna jest twoja. I tak jak poprzednik napisał, tobie Marcinie mało i ciągle mało
    • to byś wiedział 2020-05-24 10:15:44
      Pouczasz innych, choć sam niewiele wiesz. Zgodnie z prawem własność nie ma czasu określonego, bo inaczej nie było by możliwe dziedziczenie, ani sprzedawanie . Pomyliło ci śię z komunistyczną pozostałością jaką była forma dzierżawy wieczystej. Poducz się Jureczku, nim pouczysz mądrzejszych.
  • rolniku e0r 2020-05-23 20:58:09
    Nie obwiniam cię, że mało jest bażantów. Obwiniam cię, że je zabijasz, bażanty, zające, a nie są twoje. Kradniesz je. Nauczyłeś się komunistycznego – „niczyje, bo państwowe” i kłusujesz. Kradniesz sarny na wnyki i kradniesz drzewo z lasu.
    • Marcin. 2020-05-23 22:08:16
      To Ty sie naucz podstaw prawa nowożytnego. Moja wlasnosc moje pole moj dzik i moge zrobic z nim co chce W USA czy juz blizej nam znanej szwecji rolnik jedzie traktorem przez swoje pole i jak widzi szkode i dzika to sru mu miedzy oczy A w Polsce obwinia sie klusownikow??? Jak to nie jego to czyje? Jak Twoje to płac za szkody co Ty na to zgadzasz sie? Nasi przodkowie tak robili i natury nie zaklocili
      • to byś wiedział 2020-05-24 09:51:57
        Nie ja, ale i nie ty stworzyłeś . Jesteś mało oczytany, skoro nie wiesz, że zdania na temat powstania życia i ludzkości na ziemi w świetle nowych odkryć są mocno podzielone. Ja nie chcę na własność dzików, jeleni łosi, ale jeśli ty chcesz z nich korzystać, to płać! Ty byś chciał mieć zwierzynę wokół siebie, ale żeby utrzymywał ją za darmo rolnik na swojej pracy, a ty będziesz ją podziwiał i zjadał, jak się zaciągniesz do samozwańczej elity. Koszta utrzymania dzikiej zwierzyny musi ponosić całe społeczeństwo, skoro chce ją chronić i z niej korzystać, a nie tylko rolnik.
    • to byś wiedział 2020-05-24 11:12:25
      Komunistyczne podejście to zgodne z twoim, czyli wszystko państwowe dla cwaniaczków i kasty samozwańców, którzy sami przydzielają sobie uprawnienia i sami się kontrolują, a reszta społeczeństwa za to płaci, a sama nie ma nic własnego. Umiesz rzucać oskarżenia, więc ja też powiem, że kradniesz, kłusujesz, nie przestrzegasz okresów ochronnych, fałszujesz statystyki - a gdzie dowody? Jeśli znasz przypadki o które oskarżasz, denuncjuj do organów ścigania, a nie rzucasz anonimowo oskarżenia.
      • bażant 2020-05-24 13:28:11
        to byś wiedział,..... w policyjnych dochodzeniach jest setki spraw,... strzelanie z wiatrówek do zwierzyny, jak to dobrze że ty nie ustalasz prawa w Polsce i są mądrzejsi od ciebie, natomiast ja poluję zgodnie z Polskim prawem i tobie wara do tego, a tobie ciągle mało i mało. Według prawa Polskiego jesteś tylko dzierżawcą na 99 lat więc nie jesteś właścicielem ziemi, możesz ją sprzedać lub przekazać następcy ale właścicielem ziemi nadal....jest Państwo