Członkowie gminnej Komisji Rolnictwa, Samorządów, Prawa i Ochrony Środowiska odbyli spotkanie z rolnikami gminy Kornowac w sprawie działalności Koła Łowieckiego Odra.

Rolnicy przedstawili samorządowcom problem z jakim się borykają. – Nasi rolnicy spotykają się z kompletną ignorancją ze strony zarządu koła łowieckiego. Nie otrzymują żadnych odszkodowań za szkody wyrządzone w uprawach rolnych przez dziką zwierzynę – wyjaśniła sprawę Danuta Glenc, przewodnicząca komisji. Z tego powodu gospodarze wnioskowali do wójta gminy o wypowiedzenie umowy dzierżawy obwodu łowieckiego w gminie Kornowac Kołu Łowieckiemu Odra.

Spotkanie z rolnikami odbyło się w bardzo nerwowej atmosferze. Dziki potrafią tym ludziom zniszczyć dwa – trzy razy te same uprawy. Proszę sobie wyobrazić, że jeśli ktoś żyje tylko i wyłącznie z rolnictwa, to jest to dla niego niewyobrażalny problem – komentowała przewodnicząca komisji rolnictwa.

Danuta Glenc dodała, że problem z dziką zwierzyną jest obecny w całej Polsce. – Moim zdaniem powinna być zmieniona ustawa dotycząca łowiectwa – podsumowała.

Autorem tekstu - Marcin Wojnarowski