Synoptyk IMGW podkreśliła w rozmowie z PAP, że późnym wieczorem w czwartek padać może jeszcze gdzieniegdzie na zachodzie i w centrum. "Na pozostałym obszarze opady będą zanikały, chociaż w Bieszczadach jeszcze mogą się utrzymywać" - powiedziała.

W nocy spodziewane są przejaśnienia. Temperatura wyniesie od ok. 6-7 stopni na zachodzie i w centrum do 9-10 stopni na południowym wschodzie.

Piątek ma być jeszcze bardziej pochmurny niż czwartek. "Rano gdzieniegdzie, w centrum i na wschodzie, będzie pogodnie, ale tak naprawdę już od g. 12-13 będzie chmurzyło się w całym kraju. Znowu miejscami będą przelotne opady deszczu oraz lokalne burze" - powiedziała Łapińska.

Jak podkreśliła, burze mogą zdarzyć się praktycznie na całym terytorium kraju. Podobnie jak dzień wcześniej nie będą one jednak gwałtowne. "Będzie przeważała pogoda pochmurna z lokalnymi opadami deszczu, gdzieniegdzie zagrzmi" - tłumaczyła synoptyk.

Najwięcej takich zjawisk będzie na północy, północnym wschodzie oraz w centrum, najmniej - na Śląsku, w Małopolsce oraz na południu Mazowsza.

Temperatura wyniesie ok. 12-14 stopni Celsjusza nad morzem oraz 14-15 stopni w centrum. Najcieplej po raz kolejny będzie na południowym wschodzie, czyli na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą 19-20 stopni.