Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami utrzymywać się będzie w nocy z wtorku na środę niemal w całym kraju. Jedynie w obszarach podgórskich i w górach spodziewane są większe przejaśnienia i rozpogodzenia.

Miejscami występować będą słabe opady mżawki lub śniegu. Na południu kraju, jak zaznaczył Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz IMGW, ten opad marznącej mżawki może powodować gołoledź.

Pogoda 24 stycznia 2023

- Noc będzie mglista. Miejscami mogą tworzyć się mgły ograniczające widzialność do ok. 200 m. Lokalnie mogą być marznące, zwłaszcza na północy kraju, bo tam będzie najchłodniej - przekazał synoptyk IMGW.

Prognozowana temperatura minimalna wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza miejscami na północy, ok. minus 1 stopnia w centrum kraju, do plus 1 stopnia Celsjusza na południowym zachodzie.

- Chłodniej będzie w obszarach podgórskich Karpat. Tam do minus 7 stopni, a lokalnie w obniżeniach terenu przy rozpogodzeniach w tym rejonie spadek temperatury nawet do minus 12 stopni Celsjusza - powiedział Gawron.

Wiatr nadal słaby, zmienny. Jedynie na Wybrzeżu okresami umiarkowany, wiejący z południowego zachodu.

Środa nie przyniesie zmian w pogodzie. Nadal zachmurzenie będzie całkowite z przejaśnieniami. Te większe przejaśnienia miejscami na północy kraju i lokalnie na krańcach południowych, a w obszarach podgórskich wyżej położonych i w górach spodziewane są rozpogodzenia.

Zapowiedź mgły

- Miejscami mogą wystąpić słabe opady mżawki. Na północnym wschodzie również słabe opady śniegu. To będą bardzo słabe zjawiska i ograniczone głównie do wschodniej połowy kraju. Na zachodzie szansa na opady będzie mniejsza - powiedział Gawron.

Dodał, że przed południem mogą utrzymywać się miejscami mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na Kaszubach do plus 3 stopni Celsjusza na południu kraju.

Wiatr będzie słaby, na ogół zmienny, jedynie na Wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni.