Nad Polską z północnego zachodu na południowy wschód wędruje front atmosferyczny, który przyniesie ochłodzenie. "Przed tym frontem na obszarze Polski południowo wschodniej i centralnej będzie jeszcze bardzo ciepła masa powietrza" - zaznaczyła synoptyk.

Temperatura maksymalna na tym obszarze wyniesie powyżej 20 stopni Celsjusza, miejscami nawet do 25 stopni. Jak zaznacza synoptyk "w tym rejonie mogą jednak występować burze". Zagrożony obszar będzie rozciągał się od linii wyznaczonej przez Wrocław, Koło i Olsztyn na południowy wschód. Burze będą się cechowały intensywnymi opadami deszczu, "lokalnie spadnie od 20 do 25 mm wody" - wyjaśnia synoptyk. Wiać będzie bardzo porywisty wiatr, który może osiągnąć nawet 80 km/h. Synoptyk ostrzegła, że podczas burz mogą wystąpić opady gradu.

W znacznie chłodniejszym powietrzy znajdzie się północna zachodnia część kraju. "Tutaj burze już raczej nie będą występować, a głównym zjawiskiem będą opady deszczu" - prognozuje Grażyna Dąbrowska. Wraz z napływem chłodnego powietrza wzrośnie średnia prędkość i porywistość wiatru. Na tym obszarze temperatura wyniesie od 17 do 20-21 stopni Celsjusza.