Gdański magistrat poinformował, że IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie. Wiatr północno-zachodni ma wiać z prędkością 7 do 8, w porywach do 9 w skali Beauforta. Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godz. 13 do godz. 20.

IMGW informuje również o przekroczeniu stanów ostrzegawczych Bałtyku. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia na obszarze wybrzeża wschodniego i zachodniego. "W związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną, przewidywane są wahania oraz wzrosty poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych. Na Wybrzeżu Wschodnim z możliwością przekroczenia stanów alarmowych" - informuje w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje w środę do godz. 18.00.

IMGW poinformował także o silnym wietrze wiejącym w głębi regionu. - Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informuje IMGW.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje w środę do godz. 17 i zostało wydane dla powiatów: słupskiego, lęborskiego, puckiego, wejherowskie, kartuskiego, kościerskiego, starogardzkiego, tczewskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego oraz Gdańska, Sopotu i Gdyni.

W związku z ostrzeżeniami IMGW, miasto Gdańsk zdecydowało się zamknąć cmentarze komunalne i Park Oliwski. - Kolejny raz od początku roku mamy do czynienia z trudnymi warunkami atmosferycznymi - silnymi podmuchami wiatru. W związku z tym ze względów bezpieczeństwa zamykamy do odwołania cmentarze komunalne oraz Park Oliwski. Apelujemy o ostrożność, unikanie w miarę możliwości terenów zadrzewionych - poinformowała rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Magdalena Kiljan.