IMGW informuje, że wschodnia oraz częściowo centralna i południowa Europa będą w zasięgu słabego oraz rozległego wyżu znad Rosji. Pozostały obszar Europy znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, jedynie nad zachodnie województwa nasunie się zatoka niżowa. Z południowego zachodu będzie napływało upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek na terenie całego kraju pochmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27 st. C na północnym wschodzie do 30 st. C w centrum i 36 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północnym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego i nad ranem możliwy tam przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 12 st. C, 13 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. C w centrum i 21 st. C na krańcach zachodnich oraz lokalnie nad morzem. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-wschodni.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu wzrastające do dużego, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz opady do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 23 st. C nad morzem i 25 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C w centrum i 35 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w czwartek słonecznie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.