Popołudniu w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia możliwe będą na południowym wschodzie. Burze mogą wystąpić na zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich.

- W czasie burz może spaść do 15 litrów wody na mkw, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h - powiedział w rozmowie z PAP, Kamil Walczak. Synoptyk nie wyklucza też wystąpienia opadu drobnego gradu podczas burz.

- Najwyższa temperatura maksymalna będzie na południowym wschodzie kraju, tam 20-22 stopnie. Nad resztą kraju zdecydowanie chłodniej, od 15 do 18 stopni" - przekazał synoptyk.

Burze, które w ciągu dnia występowały na zachodzie kraju, mogą jeszcze utrzymać się w godzinach wieczornych, ale w nocy będą już stopniowo zanikać. Na wschodzie kraju będzie padał deszcz, lokalnie może spaść do 10 litrów wody na mkw.

W nocy będzie chłodno z temperaturą od 5 do 8 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie nad samym morzem, gdzie temperatura wyniesie do 10 stopni. Natomiast chłodniej w rejonach podgórskich, gdzie będą zaledwie 2-4 stopnie. 

- W nocy na szczytach Tatr możliwy jest opad deszczu ze śniegiem - ostrzegł synoptyk IMGW.