Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północna, wschodnia oraz częściowo południowa Europa znajdą się pod wpływem wyżów z centrami nad zachodnią Rosją oraz północnym Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego i północnych Niemiec. Napływać będzie masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek zachmurzenie duże. Na zachodzie i południu miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do około 30 mm. Na zachodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12 do 16 st. C na wschodzie, od 17 do 22 st. C w centrum, cieplej na zachodzie 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, z kierunków południowych, w centrum i na południu z kierunków zachodnich. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na wschodzie Polski początkowo opady jednostajne. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm, na południu do 20 mm. W drugiej części nocy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 do 14 st. C, chłodniej na północnym wschodzie 9 st. C, cieplej miejscami w Małopolsce około 15 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południowym wschodzie wschodni.

W sobotę zachmurzenie duże. Na zachodzie większe przejaśnienia. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 10 mm do 20 mm, na południu około 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 do 22 st. C, chłodniej na północnym wschodzie i wschodzie oraz na Podhalu od 14 do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na zachodzie południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże, pod wieczór większe przejaśnienia. W pierwszej połowie dnia opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, stopniowo słabnący, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.