PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Jedno auto wjechało w traktor, a drugie w strażaków pędzących na pomoc

Audi uderzyło w ciągnik rolniczy. Kilka minut później w wóz strażacki, który jechał do tego wypadku, wjechał saab.



Policjanci ze Stoczka Łukowskiego, ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Sarnowie, w powiecie łukowskim (woj. lubelskie). Kobieta kierująca osobowym audi zderzyła się z ciągnikiem rolniczym, w wyniku czego traktorzysta doznał obrażeń ciała. Z kolei kierujący saabem na ul. Świderskiej w Łukowie zderzył się z jadącym do tego zdarzenia wozem straży pożarnej. Na szczęście w tym drugim zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do obu zdarzeń doszło wczoraj po godzinie 19 - relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Audi kierowała 19-latka, zaś ciągnikiem ursus 28-letni mieszkaniec gminy Stanin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że skręcający w lewo ciągnikiem mężczyzna, został uderzony przez wyprzedzający go samochód. W wyniku wypadku 28-latek został przewieziony do szpitala. Urazy jakich doznał, nie zagrażały jego życiu.

Saabem, który w Łukowie najechał na wóz strażacki kierował 18-latek z gminy Stanin. Samochód straży pożarnej jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Choć w zderzeniu nikt nie ucierpiał, poważnie uszkodzone zostały obydwa pojazdy. Pracujący na miejscu policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że kierujący autem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu i za to został ukarany mandatem.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (29)

  • Marcin 2020-04-21 12:01:47
    Dzień dobry. Dużo osób w komentarzach stwierdza że do kolizji osobówka-traktor doszło w nocy. Oskarżając brak oświetlenia, odblasków itp. Proszę popatrzeć na zdjęcie na którym jest kolizja osobówka-straż pożarna. Straż pożarna jechała do tej kolizji niestety sama uczestniczyła w wypadku. Wnioskując po tym wszystkim do tego konkretnego zdarzenia osobówka-traktor doszło jak było widno. Oskarżanie, wyśmiewanie się jaki stan techniczny i oświetleniowy ma traktor jest bezsensu. Na zdjęciu widać że traktor ma oświetlenie nawet trójkąt odblaskowy. Od razu zaznaczam każdy wypadek, kolizja jest inny. Nie trzeba wrzucać wszystko do jednego worka. Komentarz dotyczy tego zdarzenia a nie innych które mogły się wydarzyć np. w nocy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
    • Jances 2020-04-22 06:55:10
      Marcin A to jak jest widno to nie potrzeba świateł? Jakieś nowe przepisy tutaj wprowadzasz. Możesz sobie doczytać o której godzinie to było. O 19 to robi się już szaro. Sprawdź w przepisach o ruchu drogowym kiedy trzeba mieć światła. Ty myślisz że dopiero po zmroku tak jak było kiedyś. Musicie się tutaj doszkolić.
  • Bauer 2020-04-18 12:52:16
    @Adam i @Iwona Typowi Janusze rolnictwa. A może Janusz i Grażyna? Wy chyba aut nie posiadacie i jeszcze rowerami zasuwanie. Tak ciężko zrozumieć że jadąc autem przykładowo 80 km na godzinę będąc oślepionym przez auta zna przeciwka, jak ma kierowca zobaczyć przed sobą nieoświetlony opryskiwacz doczepiony do ciągnika w którym jadą Janusz i Grażyna? No nie oni przecież świateł nie potrzebują, ich c 330 kierunkowskazy nie działają, lamp nie widać ale co tam, przecież to jadą Janusz i Grażyna Oni nie potrzebują świateł przy opryskiwaczu bo nie potrzeba. Ile jeszcze ma się wydarzyć wypadków aby takie tę.... zrozumieli że to nie lata 80 te gdzie ruch na drogach nie był taki jak teraz. Transport był na torach, dziś jest na drogach. Tu nie ma miejsca na takie sprzęty niewidoczne. No chyba że Janusz i Grażyna im na życiu nie zależy bo też nie mają np. dzieci i nie mają dla kogo żyć. Bez obrazy dla tych co mają takie imiona. @Adam i @Iwona podajcie adresy to wam ściągnę i zasponsoruje chociaż jakieś najtańsze światła. Tylko kto je zamontuje jak Oni pewnie klucza nigdy z rękach nie mieli. No to chociaż takie na magnes Was kupię. Większość rolników nie ma z tym problemu, albo kupują sprzęt gotowy albo sami montują takie oświetlenie. Droga to nie podwórze, tu nie ma miejsca na błędy. Tak trudno zamontować dwie lampy i przewód do gniazdka w ciągniku? I uniknąć kłopotów?
    • Iwona 2020-04-18 13:24:52
      Bauer, obserwator i pieszy w jednej osobie. Z skromności nie pochwalę się swoim majątkiem. Swoich tandetnych lamp nie musisz więc do mnie przywozić, wrzuć je od razu do żółtego worka.
      • Pieszy 2020-04-18 15:38:02
        Iwona Proszę sobie mną gęby nie wycierać. Skoro jesteś taka bogata to dlaczego nie masz oświetlenia przy opryskiwaczu? Nie widzisz jak to się skończyło dla traktorzysty? Tak trudno to pojąć że taki pojazd jest niewidoczny? A Pani to co? Pisze jako Iwona czy jako Adam?
  • Obserwator rolnictwa 2020-04-18 11:39:33
    @Adam Czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja tutaj jakiś wyrok wydaje? Twierdzę tylko że warto mieć zamontowane światła bo nie raz belka albo zbiórnik zasłaniają oświecenie traktora. Tobie szkoda 100 zł na światła to Twoja sprawa. Moim zdaniem lepiej być oświetlonym i być bezpiecznym. A nie zastanawiać się czy tir pędzący z tyłu 100 km/h zobaczy mnie czy nie. A w razie czego to miałem oświetlenie? Miałem i nikt się nie doczepi. Ty oczywiście widzisz w nocy wszystkie wystające części maszyn rolniczych.
    • Adam 2020-04-18 14:06:15
      Obserwator rolnictwa wyroku nie wydajesz ale określasz że światła nie działały a mi szkoda 100zł. Proszę się zastanowić zanim coś określisz. Ja tu toczę batalię o zrozumienie sytuacji. Nie staram się być stroną. Ciekaw jestem czy kogoś będzie stać na takie zwykłe ,,przepraszam'' do człowieka którego obwiniasz.
      • Obserwator rolnictwa 2020-04-19 11:36:13
        @Adam napisał :"Nie ma obowiązku montowania dodatkowych świateł przy opryskiwaczu" Juz Ci pisałem, jak chcesz aby tir jadący 100 km/h wjechał w Ciebie to Twoja sprawa. Tak trudno to zrozumieć że te opryskiwacze są niewidoczne po zmroku? Ale Adam wie lepiej bo nie trzeba to mogą go rozjechać.
  • jw4819 2020-04-18 11:15:06
    Na opryskiwaczu zaczepianym ma zestaw fabryczny nad belką. Pani z czerwonego SUVa stwierdziła że niewidoczny. Dołożyłem drugi zestaw niżej czyli jakieś 90cm nad ziemią, Pan z Audi stwierdził że nie widział ani górnego ani dolnego. Ile jeszcze zestawów mam zawiesić aby wszystkim kierowcom wystarczyło?
    • Adam 2020-04-18 13:32:54
      Kolego jw 4819 przepraszam Cię za nagonkę którą Ci fundują bracia z tego kraju. Niby tak sobie, niewinnie ale jakby komuś zwrócić uwagę że jest paskudny albo niezgrabnie porusza się po parkiecie to ma prawo się dąsać albo odgryść czymś podobnym. A tu bezmyślnie smarują po Tobie czym się da wyobrażając sobie nie wiem co. Serdecznie współczuję.
  • Adam 2020-04-18 02:25:54
    Nie należy pisać ha ha ha kiedy doszło do uszkodzenia ciała. Nie ma obowiązku montować dodatkowego oświetlenia w opryskiwaczu. A co do respektu wobec pojazdu uprzywilejowanego to chyba lepiej jak się powstrzymam od wypowiedzi.
    • Pieszy 2020-04-18 07:38:32
      Adam Nie należy pisać że nie ma obowiązku montowania świateł przy opryskiwaczu, kiedy ich brak powoduje niejednokrotnie śmierć innych ludzi. Ten zestaw, ciągnik i opryskiwacz powinien być tak przygotowany aby był widoczny a nie był. Powinien mieć tabliczki odblaskowe a ich tam nie widać. Ewidentna wina kierowcy ciapka.
      • Iwona 2020-04-18 11:17:16
        Pieszy , nie rozumiesz znaczenia słowa "obowiązek". z przykrością czytam twoje wypowiedź. Wina jest najprawdopodobniej po stronie pędzącego i wyprzedzającego auta.
      • Pieszy 2020-04-18 11:27:03
        @Iwona Obowiązek jest tak oznakować maszynę która wystaje po za obrys ciągnika. Proszę się douczyć a potem pisać. Przykrość to ma rodzina tego co wjechał w nieoświetlony siewnik. Jak miał go zobaczyć w ciemnościach jak rolnik go nie oświetlił? Proszę się douczyć
      • Adam 2020-04-18 13:39:53
        Dlaczego Pieszy określa że ciągnik był nieoświetlony? Nieładne oskarżenie fuj.
      • Pieszy 2020-04-18 15:27:13
        @Adam Masz rację nie ładnie jak Pani @Iwona Twierdzi i wydaje wyroki tu cytuje:"wina jest po stronie PĘDZĄCEGO WYPRZEDZAJĄCEGO AUTA" . I co Pan na to Panie Adamie? Hipokryta?
      • Iwona 2020-04-18 17:21:55
        Tym razem odpowiadam @Pieszy, choć znam cię pod różnymi nickami (wet, murarz, majster, inspektor, myśliwy, rowerzysta, pszczelarz,obserwator...). Świadomie pomijasz z mojej wypowiedzi pewne wyrazy, zmieniając kontekst? Jeśli cytujesz, to rób to dokładnie. Poza tym na zdjęciu jest siewnik czy opryskiwacz? Traktor tego nieszczęśnika jest oświetlony. Tyle widzimy chyba wszyscy. Mnie naprawdę stać na fabrycznie nowe maszyny, ale zawsze bronić będę ludzi pracujących, także tych mniej zamożnych. Nie jest wstydem posiadać skromniejszy ciągnik i skromniejsze maszyny. To, co najważniejsze nosimy w środku. Proszę, nie pomawiaj więcej rolników.
      • Pieszy 2020-04-18 21:13:08
        Iwona Od tej zajadłej, pozbawionej argumentów obrony rolników coś się pani poprz stawiało. Gdzie niby widać te światła przy opryskiwaczy? Już wyrok wydany a kierowcę auta. Oj nie ładnie, nie ładnie. Obyś sama albo Twoje dziecko kiedyś nie wjechało w taki sprzęt.