Osoby, które wzięły udział w konkursie proszone były o przesłanie zgłoszenia w postaci dwóch fotografii obrazujących, jak wyglądało gospodarstwo w 1997 roki i 20 lat później. Nadeszło wiele interesujących zdjęć, które pokazują, jak wieki postęp dokonał się przez dwie dekady w branży rolnej, codziennym życiu rolników, a nawet w krajobrazie wiejskim.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu jubileuszowego za zaangażowanie i przesłane prace. Na ręce laureatów natomiast składamy serdeczne gratulacje i przesyłamy nagrody rzeczowe w postaci tabletów Lenovo – powiedział Andrzej Janc – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia. I dodał – Cieszę się, że przez minione 20 lat mogliśmy być blisko rolników, otaczać ich ochroną ubezpieczeniową i obserwować dynamiczną przemianę, jaką przeszły ich gospodarstwa. Dziękujemy za możliwość współtworzenia dwóch dekad polskiego rolnictwa.

Poniżej prezentujemy laureatów konkursu i ich zwycięskie zdjęcia:

Nicol Kałuża

Krystyna Rapta Przytocko

Marcin Lewandowski

Troje zwycięzców otrzymało nagrody w postaci tabletów Huawei MediaPad T3, a ich prace zostaną zaprezentowane m.in. na wystawie, która towarzyszyć będzie tegorocznej edycji konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie”.