Jak donosi Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, do zderzenia doszło rankiem na drodze wojewódzkiej nr 416, między Raciborzem a Pietrowicami Wielkimi. Zawiniła mgła i nadmierna prędkość samochodów. Ich kierowcy trafili do szpitala.

Z ustaleń policji wynika, że najpierw 20-letni kierowca renault master, jadący w kierunku Pietrowic Wielkich, uderzył w przejeżdżający przez trasę wojewódzką ciągnik rolniczy, kierowany przez 43-latka. Po chwili w unieruchomiony na jezdni ciągnik wjechał peugeot boxer, jadący w stronę Raciborza, a kierowany przez 54-latka. Obaj kierowcy samochodów dostawczych zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami twarzy. Kierowca ciągnika nie odniósł żadnych obrażeń.

Według policjantów z wydziału ruchu drogowego raciborskiej komendy, kierowcy samochodów nie dostosowali prędkości do panujących warunków atmosferycznych i w gęstej mgle nie dostrzegli ciągnika. Kierowca renault został ukarany mandatem karnym, natomiast na kierowcę peugeota zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.