Tragiczny wypadek z udziałem trzech pojazdów wydarzył się na drodze krajowej nr 15 w Lipnicy, w gminie Dębowa Łąka, w powiecie wąbrzeskim (woj. kujawsko-pomorskie). Jego bilans to jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne.

Według ustaleń policjantów, 67-letnia mieszkanka Torunia kierująca toyotą rav 4, na prostym odcinku drogi rozpoczęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. Zobaczyła jednak, że z przeciwka nadjeżdża samochód. Usiłując uniknąć zderzenia wróciła na swój pas ruchu, zajeżdżając przy tym drogę 17 -letniemu kierowcy ciągnika.

Wskutek zderzenia obu pojazdów uszkodzony traktor wpadł do rowu. Toyota został natomiast odrzucona na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym samochodem kia.

W efekcie podwójnego zderzenia, kierują toyotą 67-latka poniosła śmierć na miejscu. Kią podróżowała 4 osobowa rodzina z powiatu olsztyńskiego - rodzice z dwójką dzieci. Matka i dwoje dzieci w wyniku odniesionych obrażeń zostali przewiezieni do szpitali w Brodnicy i Toruniu. 

Traktorzysta, kierowca kia oraz pasażerka toyoty nie odnieśli w zdarzeniu obrażeń. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny i bada okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że kierowca ciągnika i kierujący kia byli trzeźwi.