Jeszcze w zeszłym tygodniu dziennie do punktów w których zawierane są umowy przychodziło nawet 100 armatorów. Teraz jest ich zdecydowanie mniej. W sumie ARiMR podpisała do poniedziałku, 1 grudnia br., z rybakami 577 umów o łącznej wysokości 45,2 mln zł, za tymczasowe zawieszenie połowów.

Umowy podpisywane są w siedzibach Oddziałów Regionalnych Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim, w biurach powiatowych w powiatach leżących w nadmorskim pasie, jak również po raz pierwszy podpisywanie umów zorganizowane zostało w kilku dodatkowych punktach zlokalizowanych w miejscach położonych w pobliżu portów o największej ilości zarejestrowanych statków, usprawniając tym samym możliwość skorzystania z pomocy.

Umowy podpisywane mogą być do końca bieżącego roku. Jednakże osoby, które chciałyby otrzymać środki jeszcze w tym roku powinny podpisać umowę do połowy grudnia.

Środki finansowe na rekompensaty w ramach „Pomocy publicznej z tytułu tymczasowego zaprzestania połowów” pozwalają zawrzeć umowy ze wszystkimi armatorami, którzy nie będą prowadzić połowów w okresie dowolnie wybranych 60 dni w okresie od 1 października do 31 grudnia 2008.

Źródło: ARiMR