Jedynie zachodnie i wschodnie krańce kontynentu pozostaną w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem Południowo-Wschodnim, który bardzo powoli będzie przesuwał się na północny wschód. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będą kolejne chłodne fronty atmosferyczne. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie stopniowo spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie stopniowo spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, miejscami deszczu. Po południu na wybrzeżu możliwe burze. Wysoko w górach oraz w pasie Pojezierzy przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm. Temperatura maksymalna od minus 1 st.C. na Suwalszczyźnie do 4 st.C. na Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim i nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 80 km/h, mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Najwięcej opadów na północy kraju. Na wybrzeżu możliwe burze. Wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na Pomorzu o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -4 do 0 st.C, nad morzem do 1 st.C, w rejonach podgórskich od -7 do -4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Na północy kraju porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w Karpatach do 55 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wiatr w północnej części kraju oraz w górach może powodować zawieje śnieżne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2 do 2 st.C, na południowym zachodzie do 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h oraz możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.