Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 7.30 na drodze relacji Klonowa - Czajków, w gminie Klonowa. Ciężarówka wioząca 30 sztuk bydła przewróciła się na bok na łuku drogi. Kierowca nie odniósł obrażeń. Na skutek kolizji ucierpiało jednak wiele zwierząt przewożonych w naczepie.

Jak donosi portal Sięwie.tv, kilka krów padło w naczepie, zaś kilkanaście odniosło obrażenia. Jak informują inne lokalne media, niektóre z nich trzeba było uśpić. Łącznie na skutek kraksy zginęło więc kilkanaście sztuk bydła. Pozostałe przy życiu zwierzęta zostały zabrane przez pracowników pobliskiej ubojni, gdzie trafić miał transport.

Przy usuwaniu skutków kolizji pracowało 10 zastępów strażaków z PSP w Sieradzu i Łodzi, oraz z OSP w Klonowej, Lipiczu i Kuźnicy Błońskiej. Droga przez kilka godzin była zablokowana, policja kierowała ruch objazdem.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. Prawdopodobnie kierujący źle, lub ze zbyt dużą prędkością, wszedł w zakręt i koła naczepy zjechały na grząskie pobocze.