Za długi, za szeroki oraz za wysoki okazał się zespół pojazdów zatrzymany przez inspektorów transportu drogowego na drodze krajowej nr 77 na Podkarpaciu. Transport został wstrzymany.

Funkcjonariusze z podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali z lawetą, na której stał kombajn zbożowy John Deere, na trasie krajowej nr 77 w okolicach Stalowej Woli. Zestaw polskiego przewoźnika skierowali do punktu ważenia pojazdów. Masa zespołu pojazdów i naciski poszczególnych osi na drogę nie wykraczały poza normy.

Problem stanowiły jednak wymiary ładunku. "Zestaw z przewożoną maszyną był za długi, za szeroki i za wysoki. Nienormatywny transport wykonywano bez wymaganego pojazdu pilotującego i na podstawie zezwolenia niewłaściwej kategorii." - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Inspektorzy wstrzymali dalszy przewóz kombajnu do czasu usunięcia naruszeń. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne, za złamanie przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz prawa o ruchu drogowym. Grożą mu słone kary finansowe.