PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Koniec rolniczej blokady drogi krajowej nr 15 w okolicach Sampławy

Koniec rolniczej blokady drogi krajowej nr 15 w okolicach Sampławy
Protest rolników w miejscowości Sampława, gdzie krzyżują się droga krajowa nr 15 i droga 536. To pierwsza z akcji zapowiedzianych w najbliższym czasie przez Agrounię. Blokada ma potrwać dobę, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Rolnicy zakończyli w środę trwającą dobę blokadę drogi nr 15 w okolicach miejscowości Sampława (warmińsko-mazurskie) - podały służby drogowe.



Rolnicy związani z AgroUnią blokowali drogę krajową nr 15 od godz. 8 rano we wtorek. Przez trwającą dobę blokadę auta ciężarowe i osobowe jeździły objazdami - na miejscu blokady nie tworzyły się zatory. Przepuszczano jedynie karetki pogotowia.

Oficer prasowa policji w Iławie podała PAP, że podczas blokady nie doszło do żadnych incydentów. Rolnicy uprzedzili o proteście Urząd Gminy w Lubawie, a ten zarządcę drogi - GDDKiA.

Drogę krajową nr 15 przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 536 w okolicach Sampławy w powiecie iławskim tarasowały rolnicze ciągniki z przyczepami. Związani z AgroUnią i stowarzyszeniem rolników indywidualnych z Warmii i Mazur uczestnicy domagali się rozmów z premierem. Podkreślali, że ceny skupu żywca są niższe, niż koszty produkcji. Skarżyli się na restrykcje związane z występowaniem w ich okolicach ASF.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • brzoza 2021-08-18 12:53:47
    Trzeba zmusić żeby Morawiecki robił sobie zdjęcia tylko z C60 i najlepiej w gumofilcach. A najlepiej wrócić do czasów kiedy żniwa robiło się młocarnią po zwiezieniu snopków i oddać ziemie Niemcą bo oni umieją gospodarzyć. Albo przestać bredzić i robić pieniądze i się bogacić.
    • Ja lipa 2021-08-18 18:10:38
      Anrzej z Gienkiem na niego czekają i nawet mają nową pachnącą zieloną farbą balarkę. A wiadomo premier z ministrem lubią zapach farby. Tylko czy premierowi przystoi odwiedzać biedę, a na dodatek jak to pokazać w TVPIS przecież polska wies jest mlekiem i miodem płynaca. Przyśli tego Hansa co tak poluje na te twoje morgi do mnie w okolicy jest troche ziemi do sprzedania w cenie 40 000 euro za ha może on zaakceptuje taką cenę.
  • Miasto 2021-08-18 11:02:35
    was przeklina bezpodatkowcy
    • Figa z makiem 2021-08-18 12:19:53
      Mam rodzinę i znajomych w mieście i nikt tam rolników nie przeklina ..... więc pisz za siebie , a nie za innych ...
    • Marek 2021-08-18 13:15:51
      spytaj ile każdy rolnik na ryczałcie płaci podatku za paliwo, opryski, nawozy i inne środki produkcji i zobaczysz że to ty jesteś bezpodatkowcem żyjącym z programów socjalnych ;)
      • Podatnik utrzymujacy wieś 2021-08-18 16:00:23
        To płaci kazdy robiac zakupy w miescie podatek pit płać
      • Dama 2021-08-18 17:57:58
        Podatnik niby utrzymujący kogokolwiek, czyli socjal po kilku piwkach, robi zakupy jako konsument, a te robi każdy. Rolnik robi je jeszcze w ramach prowadzonej działalności rolniczej. Dla ciebie za trudne. Skocz po kolejny browar.
    • Dama 2021-08-18 17:53:31
      Miasto i podatnik utrzymujący wieś, czyli ta sama osoba, to zwykły nieudacznik., któremu nie powiodło się na gospodarstwie albo rodzice nie pokładali w leniu nadziei i pozbyli się go. Kompleksy leczy atakami na rolników. Miasto jest nastawione pozytywnie do nas. My to wiemy. Twoje pisanie na nic się zda.
      • Miasto 2021-08-18 20:16:57
        Za robote sie chamie wez nie znasz opinii miasta na wasz temat nieroby to najdelikatniejsze stwierdzenie
      • Miasto 2021-08-18 22:04:11
        U nas w mieście mówią że rodzice na następcę zawsze wybierali naj mocniejszego i najgłu.....go bo by sobie w MIEŚCIE NIE DAŁ RADY. Widzę po waszych komentarzach że to prawda
  • MF 2021-08-18 10:13:37
    Sami sobie winni bo trzeba było jeszcze więcej na kredyt brać ziemi, sprzętu i budować nowe chlewnie mimi zbliżającego się asf a teraz za swoją nieudolność nie chcą odpowiadać tylko drogi pracującym ludziom będą blokować jakieś lenie śm.....
    • masza 2021-08-18 13:02:53
      a schabowy jaki lepszy,krajowy kupiony w dobrym sklepie miesnym czy z BIEDRY LUB KAUF..ANDU?????pewnie szukasz gdzie tanszy dlatego piszesz bzdury na forum!!!!!!!!!!!
      • Podatnik utrzymujacy wieś 2021-08-18 16:01:56
        Niczym sie od waszego nie rozni
      • MF 2021-08-18 16:45:42
        No tak Maszka Wy smakosze kupujecie lepsze czy z marketu jak jest w promocji po 9 zł? Przyznaj się? Macie nie blokować dróg ludziom którzy naprawdę pracują. Proponuję ,zblokować drogę do pola takim jak Ty.
    • Marek 2021-08-18 19:56:30
      kup sobie chociaż hektar bez kredytu, niestety nie stać cię
  • Cis 2021-08-18 09:25:45
    Przykro patrzeć na strajk w którym uczestniczy mała grupka ludzi pokrzywdzonych przez nieudaczną władzę która siedzi nic nie robiąc gdy w tym czasie kraje zachodnie zakładają sieci na polskim rolnictwie. Wszakże pełne rolników kościoły dają im wybawienie ale tylko do czasu bankructwa, póżniej głód może zmienić stosunek do blokad i manifestacji.
  • Pilnie potrzebny nowy sprzęt !!! 2021-08-18 09:13:08
    Słuchajcie, zapowiedział się do mnie Premier z ministrem! Pilnie potrzebuje nowego używanego sprzętu rolniczego! Max 2 lata. U mnie tylko c360 i stary MTZ. W TVP nie przejdzie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.217.174