"Niszczenie pól uprawnych oraz rozjeżdżanie szlaków turystycznych przez kierujących pojazdami terenowymi staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Niedawno, opinię publiczną zbulwersowało bezmyślne zachowanie motocyklisty, który pędząc swoim jednośladem przez świeżo obsiane pole, bezpowrotnie niszczył sadzonki zbóż. W celu przeciwdziałania tego typu zdarzeniom, na terenie powiatu krośnieńskiego do służby kierowane są policyjne patrole konne." - czytamy w komunikacie lubelskiej Policji.

Umundurowani jeźdźcy na początek zaczęli patrolować tereny w gminie Korczyn i już mają na koncie sukcesy. Na pograniczu Krościenka Wyżnego i Korczyny, policyjny patrol konny zatrzymał do kontroli dwóch motocyklistów. Jednośladami typu cross kierowali mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe w wieku 15 i 16 lat. Okazało się, że motocykle nie są zarejestrowane oraz nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia. Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę rodziców. Prokuratura skierowała ich sprawy do sądu.

Jak zapowiada KWP w Lublinie, w najbliższych tygodniach policyjne patrole konne można będzie spotkać nie tylko w Korczynie, ale również na terenie innych gmin regionu, w których rolnicy i leśnicy skarżą się na crossowców. Mają one również wspomagać leśników w walce z kłusownikami.