W artykule "Koordynują prace na łące za 40 000 zł miesięcznie" dziennik "Fakt" skupia się na zarobkach członków zarządu CPK.

- O zarządzaniu taką łąką marzyłby każdy pasterz. Ogromne połacie zieleni w centralnej Polsce, łany zbóż, rechoczące żaby, śpiewające ptaki, szum wiatru i marzenia... o tym, że kiedyś powstanie tam gigantyczne lotnisko - napisano.

- Jak wiadomo, za każdą pracę należy się wypłata i dlatego prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego pobiera 49 tys. zł miesięcznie, a pozostali członkowie zarządu po 44 tys. zł - informuje gazeta i na grafice pokazuje podobizny prezesa CPK Mikołaja Wilda oraz członków zarządu: Michała Wronę, Piotra Malepszaka i Sylwię Matusiak.

"Fakt" podkreśla, że obecnie na miejscu inwestycji "próżno szukać inżynierów, koparek i robotników".

- Gdy zapowiadano tę inwestycję ludzie odpowiedzialni za realizację obiecywali, że prace rozpoczną się w 2021 roku. Już wiadomo, że będą dwa lata poślizgu - zaznaczono powołując się na wypowiedzi Wilda, który mówił, że prace budowlane rozpoczną się w 2023 roku.

- Od czego zatem rozpoczęto największą inwestycję w historii współczesnej Polski? Od powołania spółki, wybrania członków zarządu i ustalenia im gigantycznych wypłat za doglądanie łąki w Baranowie (woj. mazowieckie) - stwierdza dziennik.

Gazeta przytacza też odpowiedź CPK dotyczącą prac zarządu.

- Zadaniem zarządu spółki jest przygotowanie, prowadzenie i koordynacja zadań największego projektu inwestycyjnego w historii Polski - poinformowała "Fakt" spółka dodając, że zarząd zajmuje się m.in. przygotowaniem koncepcji, odpowiada na uwagi do inwestycji, wybiera doradcę strategicznego i wykonawcę planu.