PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kosiniak-Kamysz: Nie zgadzam się na podnoszenie podatków na żywność

Kosiniak-Kamysz: Nie zgadzam się na podnoszenie podatków na żywność Władysław Kosiniak-Kamysz Fot.PTWP

Nie chcę prowadzić takiej polityki co poniektórzy podnoszący podatki na żywność, jedni wprowadzają podatek na cukier, inni proponują wprowadzenie podatku na mięs; ja takich ustaw bym nie podpisał – zadeklariwał we wtorek w Złotoryi kandydata PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.



Lider ludowców podkreślił podczas konferencji prasowej przed Zakładami Mięsnymi w Złotoryi (Dolnośląskie), że zdrowa żywność, żywność dobrej jakości to jeden z najważniejszych elementów jego programu wyborczego.

"Nie chcę prowadzić takiej polityki co poniektórzy podnoszący podatki na żywność. Jedni wprowadzają podatek na cukier, inni proponują wprowadzenie podatku na mięso, ja takich ustaw bym nie podpisał" - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że jego propozycja to wprowadzenie zerowej stawki VAT na "zdrową, tradycyjną polską żywność". "Trzeba doprowadzić do skrócenia łańcucha żywieniowego, zbliżyć producenta żywności do konsumenta, bo najwięcej zarabia pośrednik" - argumentował polityk.

Według niego najlepszą sytuacją jest sprzedaż bezpośrednia. "Na przykład z takich rodzinnych, regionalnych masarni jak ta w Złotoryi. Bardzo ważne jest przy tym, aby utrzymać polską markę" - zaznaczył.

Zapowiedział, że PSL będzie wspierał firmy rodzinne. "Dziś bolączką jest sposób prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Biurokracja zabija małą i średnią przedsiębiorczość; sprawozdawczość, kontrole, niekończące się zmiany przepisów doprowadzają do tego, że wiele takich firmy zaprzestaje działalności" - zauważył.

Kosiniak-Kamysz mówił też o ASF. "Jest potrzeba interwencji w wyniku afrykańskiego pomoru świń; ASF zalał całą Polskę. 100 tys. gospodarstw upadło na skutek ASF, to rodzi niebezpieczeństwo dla takich przetwórni jak ta w Złotoryi, gdzie są tylko produkty dostarczane przez polskiego rolnika" - podkreślił polityk.

 



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • Olo1234 2020-03-01 06:35:59
    Jak zwykle dużo gadania a mało robienia. Nie dziękuję.
  • hhh 2020-02-26 10:39:44
    i oni z PSL-PO śmią kogoś pouczać ? kto zlikwidował nasze przetwórstwo ,kto zabrał krajowe dopłaty ,cukrownie ? jak sawicki traktował protestujących ,teraz chcą głosów FRAJERÓW ?
  • JAREMA 2020-02-25 20:47:19
    Jak ja był bym prezydentem tez bym nie podpisał ale Władziu obaj NIE BEDZIEMY .
  • anonim 2020-02-25 19:59:39
    Zaś podpisaliście wyrok na polskie cukrownie
    • Lemiesz 2020-02-25 20:07:53
      Co teraz lepiej jak wyrok dostają wszyscy rolnicy,chleb do góry a zboże w dół tak nie bylo nigdy
      • Frajer 2020-02-29 17:33:53
        Było i to wielokrotnie od 1989 roku.
    • anonim 2020-02-26 03:13:18
      Z podniesieniem wieku emerytalnego dla rolników też nie miał problemu...
      • ????? 2020-02-26 09:14:21
        wiek dla rolników podniósł PIS podczas obniżania z 67 do 65 dla wszystkich
      • ??????? 2020-02-26 10:08:16
        Ale propaganda działa skoro o tym rolnicy nie wiedzą
      • anonim 2020-02-27 00:35:46
        Czy obniżenie z 67 do 65 jest podniesieniem??? Naprawdę niektórzy mają wypaczone umysły... żenada.
      • ?????? 2020-02-27 11:33:55
        Podwyżka wieku do 67 nie obejmowała rolników dopiero przy ustawie, która przywracała wiek do 65 PIS podniósł wtedy rolnikom tak jak innym grupom społecznym do 65 z 60. Proponuję nie wypowiadać się na tematy o których nie ma się wiedzy chyba, że celem jest wprowadzenie w błąd.
    • ?????? 2020-02-27 11:42:51
      Cytuję bo nie ma możliwości wklejania linków. "Rolnicy są jedyną grupą zawodową, która straciła na zmianie ustawy obniżającej wiek emerytalny z 67 lat dla mężczyzn i 65 lat dla kobiet. Poprzednie regulacje pozwalały im przechodzić na emeryturę wcześniej (kobietom w wieku 55 lat, mężczyznom w wieku 60 lat) po przepracowaniu na roli 30 lat. Od 1 stycznia 2018 roku takiej możliwości już nie ma." Czytając takie komentarze myślę, że niektórzy nie powinni mieć prawa wyborczego ze względu na swoją niewiedzę.
      • anonim 2020-02-27 20:39:33
        Piszesz głupoty, bo PSL tak wybiela się przez to co zrobił. Kosiniak przepchnął na nie korzyść rolników dwie ustawy, a nie jedną jak PSL głosi. Wiek emerytalny do 67/65 podniósł wsio równo wszystkim i rolnikom też. A przy tym zlikwidował ustawę o wcześniejszym przejściu na emeryturę, tylko że te przepisy zaczęły obowiązywać jak pis doszedł do władzy. A niema możliwości wklejenia linków, bo takich po prostu niema.
      • anonim 2020-02-27 21:47:05
        Ja jakoś nie miałem problemu ze wstawieniem linku że podniesienie wieku emerytalnego dotyczy też rolników, www.infor.pl/prawo/emerytury/podwyzszenie-wieku-emerytalnego/302927,Podwyzszenie-wieku-emerytalnego-najwazniejsze-zmiany.html
      • ?????????? 2020-02-29 11:34:53
        szkoda mojego czasu zadzwon do kurskiego to prawde Ci powie
  • Miki2 2020-02-25 19:12:46
    A jak unia zarządzi?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.83.188.254