PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Kosiniak-Kamysz: Zdrowa żywność jest gwarancją bezpieczeństwa Polski

Kosiniak-Kamysz: Zdrowa żywność jest gwarancją bezpieczeństwa Polski
Fot. Shutterstock

Zdrowa, dobra żywność jest gwarantem bezpieczeństwa państwa - podkreślał na piątkowym spotkaniu z działaczami PSL we wsi Wrząca w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie) kandydat ludowców na prezydenta, szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.



Szef PSL podkreślał potęgę, jaką jest w polskim rolnictwie zdrowa żywność. -To jest gwarant bezpieczeństwa państwa polskiego - zdrowa, dobra żywność. Koronawirus nam pokazał, że mogą byc zamknięte granice, że nie będzie można kupić czegoś od naszych sąsiadów - wymieniał prezes PSL.

Krytykował politykę rolną rządu Zjednoczonej Prawicy dając przykład złej - jego zdaniem - koncepcji gospodarki wodnej. Jego receptą na suszę ma być budowa małych zbiorników, które łączyłyby się w system magazynowania wody.

Kosiniak-Kamysz przypomniał złożoną przez siebie obietnicę, że "nie będzie odkrywki w Złoczewie, bo region łódzki spustynnieje, będzie całkowicie pozbawiony wody". Zapewnił, że jeżeli zostanie prezydentem, spełni obietnicę i kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Złoczewie nie powstanie.

- Jako jedyna formacja opozycji głosowaliśmy za 500+ - przypomniał kandydat PSL i obiecał, że utrzyma programy społeczne wprowadzone przez PiS, a nawet podwyższy kwotę tych świadczeń. Oprócz waloryzacji 500+, kandydat ludowców na prezydenta obiecał 1000 złotych dla każdego studenta, co ma być dodatkiem na koszty akademika czy kursów językowych.

Ponadto Kosiniak-Kamysz zapewnił, że stawia na dostępność do mieszkań dla młodych. "Program mieszkaniowy +Własny kąt dla młodych+ to 50 tys. zł m.in. na wkład własny na kupno mieszkania dla młodych ludzi" - zadeklarował prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz oświadczył, że hasłem jego prezydentury będzie "Bez pracy nie ma kołaczy".



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)

 • były działacz 2020-06-22 11:01:59
  PSL będąc przez 30 lat przy władzy przeforsowało pakiet ustaw o organizacjach ekologicznych, i ich dofinansowaniu między innymi odpisywanie 1% z podatku na rzecz organizacji społecznych, poza rządowych. Większość założycieli tych zielonych organizacji to członkowie rodzin lub krewnych wysokich działaczy PSL
 • Krzysztof 2020-06-20 19:40:42
  ... i utrzymać zakaz latania samolotów nad Polską. Przestały latać i zaczęło padać.
 • lewar 2020-06-20 17:52:56
  Widać bardzo rozsądne podejście do tematu,ale powinny być też składki na ZUS od wszystkich bez wyjątku np sędziów,księży,górników ,służb mundurowych i wiek emerytalny minimum 55 lat.Za niedługo emerytura nie wystarczy na jedzenie,to będzie dramat
  • Jak braknie 2020-06-20 19:12:57
   Juz brakuje na jedzienie skoro trzeba utrzymywać 1,3 mln gospodarstw najwiecej w eu
   • baca56 2020-06-21 18:51:47
    My, rolnicy serdecznie dziękujemy "miastowym" za to że nas karmicie. Bez produkowanej przez Was żywności pomarlibyśmy z głodu
 • Archiwum 2020-06-20 14:47:32
  Fragmenty relacji z Sejmu która się ukazała na popularnym portalu internetowym 26 kwietnia 2012r. "Brak reformy oznacza niskie emerytury dla przyszłych pokoleń i wysoki deficyt systemu emerytalnego - ostrzegał w czwartek szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił, że podwyższenie wieku emerytalnego przyczyni się do rozwoju gospodarczego Polski" (...) "Brak reformy oznacza niskie emerytury dla przyszłych pokoleń, niższy wzrost gospodarczy spowodowany ubytkiem osób w wieku produkcyjnym oraz wysoki deficyt systemu emerytalnego, ograniczający wydatki na rozwój - powiedział w Sejmie minister. Podkreślił, że efektem zmian będą wyższe emerytury oraz stabilny rozwój gospodarczy. Minister zaznaczył, że projekt jest wynikiem kompromisu PO-PSL i wyrazem świadomości koniecznych reform oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo finansowe obywateli i gospodarki." (...) "Przemawiający po nim poseł Henryk Smolarz z PSL poparł reformę emerytalną zawartą w treści ustawy. - Klub Polskiego Stronnictwa Ludowego poprze projekt podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat, ale oczekuje dalszych zmian, nie tylko w systemie emerytalnym - oświadczył. - Klub PSL popiera przedstawiony przez rząd projekt zmian ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz niektórych innych ustaw. Uważamy go za rozwiązanie potrzebne i pożyteczne. Wiemy jednak, że powinien być to pierwszy krok ku rzeczywistym zmianom - powiedział Smolarz."
  • Archiwum c.d. 2020-06-20 15:05:08
   Jeszcze taki mały fragment, dotyczący wcześniejszych emerytur rolniczych. Ta sama relacja z obrad sejmu i wystąpienia ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza "Dodał, że zmiana obejmie także - z pewnymi zastrzeżeniami - rolników oraz sędziów i prokuratorów. Przewidziano tu pięcioletni okres przejściowy. Rolnicy będą mogli skorzystać z prawa do wcześniejszej emerytury do końca 2017 r., a sędziowie i prokuratorzy do przejścia w stan spoczynku, jeżeli do tej daty spełnią wymagane warunki."
  • Archiwum 2020-06-20 15:08:24
   19.04.2012r "Wiek emerytalny dla ubezpieczonych w KRUS będzie podwyższany od 1 stycznia 2013 roku tak samo jak innym grupom - mówił w Radiu TOK FM minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz"
   • Ja 2020-06-20 18:14:24
    No niestety ale nie został podniesiony na tych samych zasadach co w ZUS tylko gwałtownym skokiem od 2018 r. Niech archiwum sobie przypomni za jakich rządów to się przydarzyło.
   • Archiwum 2020-06-20 18:39:46
    @Ja gdyby głupota miała skrzydła to byś latał jak gołąb. Kłania się ustawa z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Z oficjalnej strony KRUS "Podwyższanie wieku emerytalnego zacznie się od roku 2013 i będzie przebiegało stopniowo. Obejmie kobiety urodzone po dniu 31 grudnia 1952 r. i mężczyzn urodzonych po dniu 31 grudnia 1947 r. Pełnym wiekiem emerytalnym wynoszącym 67 lat będą musiały legitymować się kobiety urodzone po dniu 30 września 1973 r. (mające obecnie 39 lat) i mężczyźni urodzeni po dniu 30 września 1953 r. (mający obecnie 59 lat). " Szkoda, że nie da się pogrubić żebyś zrozumiał "Emerytury z art. 19 ust. 2, tzw. emerytury "wcześniejsze" będą przyznawane tylko rolnikom, którzy do dnia 31 grudnia 2017 r. ukończą wiek 55 lat - kobieta lub 60 lat - mężczyzna, będą legitymować się okresem co najmniej 30 lat podlegania wyłącznie rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu i zaprzestaną prowadzenia działalności rolniczej." Ale myślę, że Ty to dobrze wiesz tylko uprawiasz PSL-owską propagandę. PSL razem z PO podniósł wiek emerytalny rolnikom do 67 lat i zlikwidował wcześniejsze emerytury rolnicze z zachowaniem okresu przejściowego do 31 grudnia 2017r. Takie są fakty zapisane w ustawie z 11 maja 2012 r.
   • Ja 2020-06-20 20:15:15
    Myślisz że nie znam tej ustawy z 2012r szkoda że nie przytoczyłeś jej całej dotyczącej rolników. Robisz to wybiórczo ale widocznie tak Ci lepiej pasuje.
   • Archiwum 2020-06-20 20:43:20
    @Ja nie robię tego wybiorczo. Takie są fakty. Po prostu nie lubię jak się z ludzi robi idiotów. Dzisiaj chłopcy z ZSL nie chcą się przyznać do tej ustawy tak samo jak Duda się nie przyznaje do Unii Wolności, Kaczyński z Tuskiem udają że nie tworzyli razem rządu AWS UW a SLD zapomniało że jest spadkobiercą PZPR które w 1981r wypowiedziało wojnę własnemu narodowi i strzelało do protestujących ludzi. Dzisiaj wszystkie strony prześcigają się w głoszeniu propagandy i wybielaniu swoich grzeszków... A ludzie jak stado baranów od 30 lat na nich głosują i są gotowi "oddać życie" za konstytucję która stoi na straży tego pookrągłostołowego układu... Wracając do tygryska to on dzisiaj mówi że to nie on, w sumie to rząd, on jako prezydent by tego nie podpisał. Dzisiaj w dobie internetu łatwo wrócić do 2012r. i się przekonać jak zaciekle bronił i wychwalał tę reformę...
  • baca56 2020-06-21 19:32:12
   @Archiwum, @Ja. Czy nie można o wieku emerytalnym rozmawiać bez ciągłego uwikłania w polityczną bieżączkę i populizm? Jasne, że wszyscy "rolnicy socjalni" będą za wcześniejszą emeryturą. Ale rolnicy którzy prowadzą normalną produkcję w większej czy mniejszej skali już niekoniecznie. Na PSL/ZSL głosować nie będę, ale głosy mówiące o dramatycznie niskich emeryturach przy niskim wieku emerytalnym są słuszne, tu K-K miał rację (i nie tylko on). Nie mam nic przeciwko pracy do 67 roku życia, jeśli tylko zdrowie pozwoli, większość rolników i tak pracuje dłużej, często do śmierci. Trzeba rozwiązać problemy w innym miejscu - np. sprawa sukcesji (ojciec 55 lat, syn 30 i za chwilę nie będzie MR, co robić?), sprawa wysokości emerytury - obecne "1000+" jest na waciki, sprawa prawa do emerytury na podstawie lat pracy, a nie pozbycia się ziemi, sprawa godziwego chorobowego czy renty na wypadek kiedy zdrowie odmówi posłuszeństwa. Czasem duże, dobrze zorganizowane gospodarstwa idą na wyprzedaż "na części" wobec braku następców - marnuje się wartość dodana zorganizowanej całości, która jest więcej warta niż suma składników, zrywa się ciągłość. Tu potrzebne są przepisy o dziedziczeniu podobne tym, które w niektórych krajach europejskich powodują, że rodzinne firmy nie idą "na przemiał" po emeryturze czy śmierci właściciela. To są problemy do rozwiązania. Panowie z dużą biegłością skrupulatnie wyliczacie kto i kiedy głosował za podniesieniem wieku emerytalnego i czynicie z tego jednoznaczny polityczny zarzut, omijając istotę problemu. To woda na młyn populizmu z jednej i roszczeniowości z drugiej strony - tak niczego się nie rozwiąże.
 • W realu :-) 2020-06-20 14:25:30
  Władziu brak litości, zmień doradców - taka rada. Kto ci chłopie podpowiada?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.153.166.111
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.