- Sądzę, że jest co robić w ministerstwie rolnictwa, jest też dużo ewentualnych dobrych kandydatów na ministra finansów - powiedział Kowalczyk w radiu RMF. Jak dodał, o zmiany w ministerstwie finansów trzeba pytać premiera Morawieckiego, "bo to on będzie wnioskował do prezydenta o ewentualną zmianę".

- W najbliższym tygodniu będą spotkania władz statutowych Prawa i Sprawiedliwości. Myślę, że będą jakieś rekomendacje. Mam nadzieję, że to kwestia paru dni - dodał wicepremier.

Szef PiS Jarosław Kaczyński ocenił w środę w wywiadzie dla PAP, że ci, którzy przygotowywali wprowadzenie Polskiego Ładu "na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli". Zapowiedział też wyciągnięcie konsekwencji personalnych. Jak wynika z informacji PAP w PiS, decyzje dotyczące zmian w rządzie będą podejmowane na najbliższym posiedzeniu kierownictwa PiS, które zostało zaplanowane na poniedziałek.

Kowalczyk podkreślił, że wycofanie się z Polskiego Ładu jest "niemożliwe", ponieważ "zdecydowana większość już korzysta z tych rozwiązań". - Emeryci i ci którzy zarabiają poniżej 6 tys. zł już zauważyli korzyści z Polskiego Ładu i odbieranie im tego przywileju jest niemożliwe - stwierdził. Dodał również, że będzie decyzja, co zrobić z grupą tzw. średnich dochodów. Żeby mniej skomplikować ten system.