Kowalczyk pytany był w Pierwszym Programie Polskiego Radia, czy w resorcie niedługo pomagał mu będzie nowy wiceminister wywodzący się z Kukiz'15, np. Jarosław Sachajko. - Dementuję te pogłoski. Nic na ten temat nie wiem, myślę, że nawet nie wie sam zainteresowany. Nie ma takich planów - odparł minister.

Na pytanie, czy są plany zacieśnienia współpracy programowej z tym ugrupowaniem, Kowalczyk potwierdził. - Nie wiem, czy wszystkie konkretne propozycje zamienią się w projekty ustaw przyjęte przez parlament, ale programowo współpracujemy - mówił. Podkreślił, że w ubiegłym tygodniu spotkał się właśnie z posłem Jarosławem Sachajko oraz liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. - Omawialiśmy te wszystkie rozwiązania, które są najpilniejsze do wprowadzenia" - powiedział. Dodał, że rozmowa z Kukizem oprócz kwestii "czysto rolniczych" dotyczyła też spraw samorządowych.

- Współpraca programowa - owszem, ale nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o jakiekolwiek funkcje czy stanowiska - podsumował szef resortu rolnictwa.