PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

KRIR poprze kandydaturę Andrzeja Dudy w II turze wyborów

KRIR poprze kandydaturę Andrzeja Dudy w II turze wyborów Fot.KPRP

Autor: PAP

Dodano: 30-06-2020 21:25

Tagi:

Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła we wtorek stanowisko, w którym popiera kandydaturę Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich - poinformował resort rolnictwa.



We wtorek odbyło się w Parzniewie pod Warszawą posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych, w której wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

"Podczas dzisiejszego posiedzenia Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę pana Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich" - czytamy w komunikacie ministerstwa opublikowanego na stronie internetowej.

Podczas spotkania głos zabrał ubiegający się o reelekcję prezydent Duda. "Nie ukrywam, że nie tylko mam nadzieję, ale wierzę w to głęboko, że zostanę wybrany na następną kadencję" - mówił prezydent. Dodał, że jeżeli tak się stanie, to z całą pewnością polska wieś będzie w centrum jego uwagi.

"Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji" - powiedział uczestniczący w posiedzeniu KRIR minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4 proc. polskich rolników.

Zdaniem Ardanowskiego, stanowisko samorządu rolniczego w Polsce o poparciu Andrzeja Dudy jest naturalną konsekwencją i odwzorowaniem opinii większości polskich rolników i zaapelował do rolników o udział w drugiej turze wyborów.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (40)

  • Zdziwiony 2020-07-01 18:31:01
    Każda partia coś obiecuje , przecież to jest normalne. Jedna obniży VAT , inna obiecuje wyrównanie dopłat do unijnych tych oczywiście wyższych , a PiS obiecał socjal i rozbił bank . Ludzie głosują , a co będzie za rok cz y pięć kogo to obchodzi ??? Ważne jest tu i teraz . PiS nie ma konkurencji i póki kasę ma na socjal wygra każde wybory ,a dodatkowo jeszcze ma telewizję i poparcie kościoła . Opozycja nie istnieje , PSL partia chłopska leży i to po całości , na kogo oda więc Polski rolnik głos ??? Czy ma jakiś wybór ???
  • Rolnik TVPiS 2020-07-01 17:41:55
    Ja dostałem suszowe więc cały czas głosuje na PiS. Oni są znawcami wsi.
  • baca56 2020-07-01 17:13:10
    Izby od lat liżą dudę temu, kto jest akurat przy władzy. Głosowało na nich zaledwie kilka procent rolników. Zajmują się (od wielu lat, od wielu kadencji, od wielu rządów) głównie rozdzielaniem między "swoich" wszelkich dostępnych dóbr - ziemi, dotacji - kosztem innych rolników. Żyją z naszych podatków. Teraz to już zdecydowanie przekroczyli wszelką miarę. Popierając Dudę jako samorząd rolniczy poza dotychczasowymi złodziejstwami dokładają jeszcze całkowicie bezprawnie POLITYCZNE POPARCIE DLA JEDNEJ Z OPCJI W MOIM IMIENIU, DO CZEGO ICH NIGDY NIE UPOWAŻNIAŁEM! To prawie jak kradzież moich praw wyborczych. W przeciwieństwie do innych organizacji rolniczych (np. związki zawodowe czy producenckie)) przynależność do izby jest automatyczna dla każdego rolnika. Moim zdaniem to bardzo gruby delikt - porównywalny z fałszerstwem wyborczym na grubą skalę, i nie można tego ot tak zostawić. Znajdzie się może jakiś prawnik, który zechce to poprowadzić pro bono?
    • Prawnik 2020-07-01 18:16:59
      Nie ma szans wygrać , trzeba się pogodzić z losem .
  • Tomek 2020-07-01 16:29:21
    Jak dostanę pomoc suszowa de minimis za ubiegły rok na wybory idę a jak nie to nie skończył się limit kredytowy
    • As 2020-07-01 16:37:16
      Takich ciuli potrzebują. Dać parę groszy aby oddali głosy. Dać socjaj a co tam niech następne pokolenia spłacają. Pieniądze za suszowe Ci się rozpadną a za kilka lat będziesz płakał. Dzieci jeszcze będą to spłacać.
      • Tomek 2020-07-01 16:54:32
        Uderz w stół a (...) się odezwie
      • As 2020-07-01 17:40:25
        Tomek Na głupich nie ma rady.
      • Tomek 2020-07-01 18:49:27
        widzisz As dobry wędkarz zawsze rybę złapie Leszcze biorą nawet na bezrybiu
  • Bud 2020-07-01 08:30:02
    Prawie cała wieś stoi murem za PiS. Taki elektorat woli mieć socjal niż realna pomoc w rozwiązywaniu problemów. Wolą być zakładnikami 500+ trzynastek i suszowego bo do tego są już nauczeni, tak jak są zakładnikami dopłat bezpośrednich. Z tych kajdan ( takiego myślenia) nigdy nie wyjdą.
    • Ona 2020-07-01 08:40:55
      Ok, wolę PiS jak POPSL i niewypłacone suszowe za 2015 r
      • Bud 2020-07-01 08:55:08
        A tak głosujesz za suszowe.
      • Piotr 2020-07-01 10:05:33
        A gdzie suszone za 2019???? Dostali przede wszystkim tylko Ci co sieją tylko pod unię. Rolnicy co pracują i mają chodowlę nadal czekają. Podwójnie zostali ukarani raz że nie dostali suszonego, a dwa że musieli dokupywać paszy. PiS jest super dla tych co nie chcą pracować.A pro po suszone jest wypłacane na podstawie ustawy którą stworzyli po-psl. Kiedyś już mieliśmy takiego dobrodzieja. Po dziś dzień wieś mile go wspomina- E.Gierek. A długi chyba niedawno spłacone. Teraz mamy podobnie. Ale co tam niech następne pokolenie się martwi. Polacy na wyspach pokazali jak kochają obecną władzę.A niby to wina Tuska. Córka Dudy również woli być w Anglii niż w kraju zakłamania i obłudy zamiast wspierać ojca. Podobie młodzi nie chcą zostawać na gospodarstwach. Jeśli jest lepszy social niż uczciwie zapłacona praca.