Jak donosi lokalny tygodnik Wspólnota Parczewska, Prokuratura Rejonowa w Parczewie prowadzi śledztwo dotyczące skażenia wody w wodociągach we wsi Nowe Mosty. Podejrzewa się, że do wodociągu dostały się środkami ochrony roślin.

Do zatrucia miało dojść podczas napełniania zbiornika opryskiwacza rolniczego. Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego zanieczyszczenia wody środkami chemicznymi. Póki co, prokuratura czeka na wyniki badań pobranych próbek wody i próbuje ustalić okoliczności i przyczyny skażenia wodociągu.

Organy ścigania nie chcą ujawniać szczegółów śledztwa, żadnych zarzutów w sprawie nie postawiono. Wiadomo natomiast, że z kranów w Nowych Mostach zamiast wody popłynęła niebiesko-żółta, pieniąca się ciecz, wskutek czego miejscowy sołtys zaalarmował władze gminy. Podobne zgłoszenia napłynęły również z innych wsi.

Dostawy wody gminna magistralą wstrzymano. Zakład Usług Wodnych Międzygminnego Związku Komunalnego zaplanował płukanie sieci wodociągowej w gminie między 4 a 11 maja br. - dowiadujemy się z komunikatu na stronie internetowej gminy.