Ładowarkę kołową veideman, o wartości ponad 30 tyś złotych, skradziono w październiku ubr. r. z posesji pewnej firmy w Niemczech. Jej właściciel wyśledził jednak wkrótce maszynę na jednym z portali ogłoszeniowych i zawiadomił lokalną policję. Informacja trafiła do funkcjonariuszy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, którzy przekazali ją policjantom Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Wstępne ustalenia wskazywały bowiem, że ładowarka może znajdować się w Łęczycy.

Policjanci z łęczyckiej komendy powiatowej dysponując jedynie numerem ogłoszenia zaczęli zbierać kolejne dowody. W efekcie 28 stycznia 2019 roku pojechali na teren sąsiedniego powiatu łowickiego, gdzie zatrzymali 22–latka. Jak się okazało mężczyzna nabył ładowarkę w atrakcyjnej cenie, po czym sprzedał ją z zyskiem za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

22-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana maszyna wkrótce wróci do właściciela. Jak zapewnia policja, kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.