PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Leśnik odstrzelił agresywnego byka, który prawdopodobnie zabił właściciela

Leśnik odstrzelił agresywnego byka, który prawdopodobnie zabił właściciela Foto: Policja

Tragedia w gminie Strzegowo (woj. mazowieckie). Agresywny byk prawdopodobnie zabił tam właściciela. Funkcjonariusze wspólnie z leśnikami odnaleźli agresywne zwierzę, zostało ono odstrzelone - poinformowała w piątek asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.



Jak przekazała policjantka w piątek rano mławscy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie dotyczące tragicznej śmierci 64-letniego mieszkańca gm. Strzegowo. "Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, mężczyzna na swojej posesji został zaatakowany przez byka, którego był właścicielem" - podała asp. szt. Anna Pawłowska.

Do tragedii miało dojść nocą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna wyszedł na pole w poszukiwaniu byka, który uciekł ze stodoły. Jego ciało zauważyła w piątek rano przypadkowa osoba.

"Wspólna akcja leśników i Policji zakończyła się odnalezieniem agresywnego zwierzęcia. Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii, byk został odstrzelony przez leśniczego" - poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska.

Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • Cx 40 2021-02-27 08:42:05
    Ale jaja. W stodole trzymał byka? Mógł komuś na drogę pod auto wyjść ale chop tego nie zrozumie.
  • joy 2021-02-27 06:48:20
    Ale przeżywacie. Jak rolnicy w bestialski sposób traktują i hodują zwierzęta dla zysku bo i tak idą na żeś to jest dobrze a jak byk złoił i wygarbował rolnika oprawce tak to już źle? Pomyśleliscie ile ten rolnik w życiu wydał już wyroków na takie zwierzęta? Więc ten byk to bohater i przyszła kara za bestialskie przetrzymywanie zwierzęcia dla mięsa.
    • ja 2021-02-27 08:09:52
      Tobie coś z głową nie tak ?
      • joy 2021-02-27 08:39:35
        Z twoją stara
      • joy 2021-02-27 18:14:27
        PAULINA Ja nie mam "starej" ale ty sie nie krępuj. Ładny opis dałaś jak w twojej rodzinie przebiega poczęcie kolejnego "pajaca" Gratuluję!!!
      • agro 2021-02-28 13:01:25
        Tofu sojowe na mózg padło
    • max 2021-02-28 09:29:07
      nieodwracaj kota ogonem!!!!!!!!!!byk nie jest człowiekiem,poto jest hodowany zeby pozyskac z jego mieso!!!!od dobrobytu w główce sie przewruciło,solidnej biedy trzeba tobie zebys na nowo swoje klepki w głowie poukładał!!!!!!
      • joy 2021-02-28 15:43:57
        Max Już nie becz tyle. Hodował byki w bestialski sposób i teraz za to dostał. Zwierzę też czuje. I tutaj nie mam nic do rzeczy dobrobyt.
      • do joy 2021-02-28 17:41:06
        w artykule niema nigdzie napisane ze sie znecał nad bykiem!!!!!!!!!widac ze tyle sie znasz na hodowli bydła co ja na temat sztuki!!!!ale szczekac to głosno potrafisz tylko niewiesz poco i w jakiej sprawie szczekasz!!!!!!!!
  • Piotrze 2021-02-26 19:21:43
    Jestem rolnikiem. Rozróżniam byka od krowy. Jestem też myśliwym. Znam ustawę prawo łowieckie i ustawę „o ochronie zwierząt”. Byk (krowa płci męskiej) może być groźny jak lew i nosorożec, ale myśliwy nie ma prawa go zastrzelić, a powiatowy lekarz weterynarii nie ma prawa wydać nakazu odstrzału krowy płci męskiej. Nie znasz się na prawie, rolniku Piotrze, To, że znasz się na inseminacji krów nie ma znaczenia.
    • Zzz 2021-02-26 21:13:07
      Jeśli działał w stanie wyższej konieczności np. w celu ratowania życia lub zdrowia atakowanych przez owego byka osób, to miał prawo użyć wszelkich niezbędnych środków do ochrony tego życia lub zdrowia, w tym także broni palnej. Informacje w artykule są za mało szczegółowe żeby jednoznacznie rozstrzygnąć, czy mógł zastrzelić agresywne zwierzę.
      • xxx 2021-02-26 22:59:11
        Zwierzę nie było agresywne, tylko nie mogli go złapać bo uciekło. I w zasdzie nie wiadomo jeszcze co tak naprawdę się stało, a już zwierzę zastrzelono. Zwierzę gospodarskie - jakim jest byk można zabić przez ubój w rzeźni(w wyjatkowych przypadkach w gospodarstwie robi się taki ubój pod nadzorem) lub eutanazję. Niestety nie wiadomo czy chociaż spróbowali strzelać z usypiaczem. Zastrzelenie takiego zwierzęcia jest możliwe tylko w przypadku gdy inne formy schwytania go zawiodły,a nawet nie wiemy czy coś spróbowali zrobić. Czy po prostu nie chciało im się ganiać, albo nie było komu ganiać? PS. od lat pracuję z bydłem, wiem jakim groźnym zwierzęciem jest byk, i że trzeba uważać, ale tutaj to wygląda jakby kogoś trochę poniosło....
      • W-40 2021-02-26 23:07:04
        Pełna zgoda co piszesz. Myśliwy działa i strzela na własną odpowiedzialność. I to on ocenia sytuację i podejmuje decyzję czy konieczne jest użycie broni . Decyzja weterynarza nie ma żadnego znaczenia dla myśliwego, bo jeżeli prokurator uzna że użycie broni było nie uzasadnione to konsekwencje poniesie myśliwy a nie weterynarz .
    • Rolnik 2021-02-27 05:38:52
      Nie słyszałem o takim gatunku jak krowa płci męskiej zawsze myślałem że jest taki gatunek bydlo w którym rozróżnia się płeć męsko-byk oraz płeć żeńska
  • Pójdę dalej 2021-02-26 18:59:36
    I pociągnę temat. Krowa płci męskiej wyzwoliła się z zagrody. Rolnik leży martwy. Być może krowa zabiła rolnika. Ale krowa jest zdrowa i nie ma innych powodów, niż „zemsta”. Krowa nie została zabita dla mięsa (w ubojni), nie została zabita, bo była nieuleczalnie chora. Została zabita niezgodnie z ustawą „o ochronie zwierząt”. Została zabita przez myśliwego, z zawodu leśnika, na polecenie lekarza weterynarii, który nie ma prawa wydać nakazu odstrzału ZDROWEGO zwierzęcia. Lekarz weterynarii ma prawo wydać nakaz odstrzału zwierząt dzikich, np. dzika w zagrodzie, bo jest zagrożenie ASF. Lekarz weterynarii nie ma prawo wydać nakazu odstrzału Krowy. Powinna z tego być sprawa dla prokuratora, myśliwego, lekarza weterynarii i Policjanta pod sąd. Myśliwego – bo zastrzelił krowę. Lekarza weterynarii, bo przekroczył uprawnienia. Policjanta (jeżeli przy tym był) bo pozwolił na łamanie obowiązującego prawa.
  • Czy Powiatowy Lekarz Weterynarii 2021-02-26 17:47:27
    Czy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma podstawy prawne, aby zlecić myśliwemu (leśnik musiał być myśliwym, aby mieć pozwolenie na broń myśliwską) odstrzelenie Krowy płci męskiej? Krowy płci męskiej nie odstrzeliła Straż Leśna ani Policja w samoobronie, ale leśnik, gajowy. Gajowy pozwolenie na broń ma jako Obywatel, a nie jako Leśnik. Czy myśliwy może zastrzelić inne zwierzę, niż zwierzę dzikie? Każdy, kto ma pozwolenie na broń może zastrzelić każde zwierzę w samoobronie. W tym przypadku myśliwy (z zawodu leśnik, szewc lub rolnik) zastrzelił spokojnie stająca w lesie Krowę płci męskiej. Powinna z tego być sprawa dla prokuratora, myśliwego, lekarza weterynarii i Policjanta pod sąd.
    • Piotr 2021-02-26 18:56:32
      Żalem mi Ciebie. Nawet nie rozróżniasz krowy od byka. Chyba nigdy w życiu nie widziałeś co potrafi zrobić byk. Jeśli to prawda co zrobił byk to wyrazy współczucia dla rodziny.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.206.122