Jak przekazała we wtorek PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Pawlak, pierwszą partię zarekwirowanego przez łódzki oddział KAS alkoholu przekazano już do placówek medycznych w Łodzi i województwie.

"Jako pierwszy wsparcie uzyskał szpital MSWiA w Łodzi, gdzie przekazaliśmy 400 litrów spirytusu. W poniedziałek 3 tysiące litrów otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Kolejne placówki to Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz szpital w Radomsku, gdzie we wtorek przekażemy odpowiednio 100 i 500 litrów spirytusu" - poinformowała.

Dodała, że w najbliższych dniach spirytus trafi do kolejnych placówek medycznych w regionie, które złożyły zapotrzebowanie. Łącznie łódzki KAS przekaże nieco ponad 8 tys. litrów spirytusu. Zostanie on wykorzystany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem, w tym m.in. preparatów do dezynfekcji rąk.

Pawlak wyjaśniła, że alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.