PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Łódzkie: Rolnicy z Agrounii blokowali rondo pod Strykowem

Łódzkie: Rolnicy z Agrounii blokowali rondo pod Strykowem fot. Fb/Agrounia

Około godz. 9.40 grupa rolników z Agrounii rozpoczęła blokadę ronda pod Strykowem (Łódzkie) przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Protestujący rozpalili na rondzie ognisko - są utrudnienia w ruchu.



- Rozpoczęliśmy blokadę ronda w Strykowie, by poinformować o naszej złej sytuacji. Bardzo dużo mówi się o pomocy, która jednak w żaden sposób nie jest nam udzielana. Mówi się dużo o zamkniętej gospodarce, ale nie o tym, w jaki sposób wpływa to na rolnictwo na cały łańcuch produkcji i dostaw żywności. Z naszą produkcja i sprzedażą jesteśmy pozamykani - nie mamy komu sprzedawać, monopole przejmują handel żywnością, zarabiają na tym bardzo duże pieniądze - podkreślił lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący zablokowali ciągnikami rondo w Strykowie, które znajduje się przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Na środku ronda rozpalili ognisko; przywieźli również koksowniki. Na miejscu zjawiła się straż pożarna.

- Mówi się nam, że możemy się przebranżowić, sprzedać nasze produkty gdzie indziej - niech ci, którzy mają dziś problemy z transportem drogowym, wybiorą inną drogę. My też nie możemy tego zrobić w minutę, potrzebujemy na to czasu. Dlatego dzisiaj jesteśmy na rondzie w Strykowie i pokazujemy, że zamknięta gospodarka to tak samo jak zamknięte rondo - przekonywał Kołodziejczak.

Protestujący domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym chcą rozmawiać o "tragicznej sytuacji polskiego rolnictwa".

Według Edyty Jędrzejewskiej z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w związku z protestem zablokowana jest droga krajowa nr 14 na odcinku między Łodzią a Strykowem.

 



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (57)

  • Kacap 2021-01-20 08:16:10
    @Obywatel Gdzie masz wieksze doplaty ? Chyba co roku mniej. Mam motylkowe i krowy to jeszcze jakas ta doplata jest . Bez krow nawet na nawoz nie starczy tej jalomuzny. Rowniez ja moge powiedziec ze rzad i unia nawalila wam covidowego . Tylko ja wiem ze to pic na wode i kropla w morzu . Teraz zobaczycie jak wala kase moze cos zrozumiecie .
    • Obywatel 2021-01-20 09:49:11
      @Kacap Przeczytaj całość. @Loł napisał że saletra była po 500 zł a teraz jest po 1500 zł więc sobie porównaj dopłaty jak była saletra po 500 zl ( jeśli w ogóle były) a jakie masz teraz gdy saletra jest droga. No chyba jakieś podstawy matematyki zaliczyłeś?
  • Czytelnik 2021-01-20 06:42:13
    To ciekawe. Jeszcze dopiero co pod artykułem o pędzeniu krów to rolnicy inwektywami i obelgami dowodzili że jak ktoś przeprowadzi się na wieś z miasta to musi się dostosować do praw tam panujących. A tutaj jak chłop wyjdzie do cywilizacji to już nie obowiązują go żadne prawa tylko zachowuje się jak zwykły ..... Pali opony na rondzie i jeszcze je blokuje. Co to za nowe prawa wprowadza w nie swoim miejscu i nakazuje innym dostosować się do nich? Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z niego nigdy. Dopiero płakali że im miastowi blokują możliwość pracy a sami co robią? Blokujecie normalnym ludziom drogę? Dobrze się czujecie? Wasze rozumy są na poziomie mniej niż zero. Hipokryci!!!
    • Tomciopaluszek 2021-01-20 07:26:21
      Blokują normalnym ludziom drogę, ale i nienormalnym też :)
    • @ czytelnik Moje zdanie 2021-01-20 08:16:13
      A jak dzieci w domach siedziały bo nauczyciele zastrajkowali to ok było? Jak lekarze od łóżek chorych dzieci odchodzą i przekładają planowane operacje bo strajkują to ok? Jak wszystkie miasta w Polsce zablokowane bo gówniary chcą aborcji na życzenie to też wszystko dobrze. Tylko wam rolnicy przeszkadzają? Charójemy za grosze całymi rodzinami inwestujemy oszczędności życia żeby taki ignorant mógł się narzreć do syta i tak się odzywasz? Dołócz się czytelniku potem pisz te wypociny trolu ty nie dorobiony.
      • Robert 2021-01-20 08:54:52
        @ Moje zdanie ==>> oczywiście że przykłady które podałeś to nie były OK - bo to było zwykłe sqr..o. Ale równocześnie to nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla uprawiania terroru drogowego wobec zupełnie przypadkowych osób - najczęściej również ludzi ciężkiej pracy. I druga sprawa - nie ideologizuj swojej ciężkiej pracy. Nie robisz tego wcale po to aby miastowy mógł się nażreć do syta tylko dlatego że po prostu nie możesz być lekarzem ani nauczycielem. Niestety ale etos polskiego Chłopa został zniszczony najpierw przez PRL później przez ich przechrzty - a wszystko z bardzo wydatnym zaangażowaniem waszych przedstawicieli z ZSL/PSL. Dopóki jedynie interesowność własna będzie stawiana jako cel a nie interes wspólny narodowy - dopóty tak właśnie będziemy rozgrywani.
    • Czytelnik 2021-01-20 09:21:03
      @Moje zdanie Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja odniosłem się do tego że na wsi chcecie by wszyscy podporządkowali się waszym lokalnym prawom a jak wyjdziecie między ludzi to sami nie stosujecie się do przepisów prawa. Tak jak przedmówca pisał, nie pracujesz dla miastowego tylko dla śląskiego zarobku. Jak Ci źle to strajkować możesz ale dlaczego Ty blokujesz drogę innych ludziom? Może jak Ty pojedziesz w żniwa na pole a przeciebiorca zablokuje Ci drogę i nie zbierzesz plonu to może coś dotrze to tego tępego łba. Nie tylko Ty ciężko pracujesz. Tobie na ręce nikt nie patrzy jak po sklepach jeździsz cały dzień i spisz do której chcesz. Szanuj innych to i Ciebie będą szanować.
  • Cwa 2021-01-20 04:44:41
    Obniżyć pensje do wysokości z lat 90-tych bo cena żywności w skupię taka sama ciekawie czy by niestrajkowali taniej pracują Chińczycy
    • Tak jest 2021-01-20 06:50:33
      Będziemy strajkować pod Twoją oborą wtedy zobaczymy co powiesz cepiku.
      • ABC i d 2021-01-20 09:08:20
        Zapraszam do mnie pod oborę miejsca wystarczy dla wszystkich chętnych.
  • Marek 2021-01-19 21:24:48
    Mam pytanie: czy można robić ogniska z opon?
  • Zadowolony 2021-01-19 21:12:44
    Nie zauważyłem by Krowiarze strajkowali. U nas są zajęcie budowa nowych obór albo powiększaniem gospodarstwa. Ale i na nich pewnie przyjdzie czas a wtedy kto będzie spłacał kredyty za obory?
    • Rolnik 2021-01-19 21:24:10
      No właśnie kto. Cena mleka JEST nie zla . Dużo sie stawi tych obor ??
      • Wacek 2021-01-19 21:36:42
        Masz rację z tymi krowiarzami, na tych strajkach są ci co w ubiegłym roku byli mądrzy i krzyczeli że świń nie sprzedadzą taniej niż po 10 a kasę nabijali Niemcom i Dunczykom po 500 za warchlaka
    • Eryk 2021-01-20 06:38:31
      Cena mleka tez za duzo nie wzrosła od 90lat mimo ze pasze nawozy ropa maszyny strasznie podrozaly Oplacalnosc bedzie pewnie wyzsza niz w innych hodowlach typu opasy trzoda Ake cos za cos Tutaj musisz zawsze na czas wydoic rano wieczor Mało kto chce take uwiązanie do hodowli Za taka dyspozycyjnosc i tyle wyrzeczen Czemu by nie miala ta oplacalnosc byc lepsza?